Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U17

by Tomasz Cygański

Małgorzata Karbownik i Szymon Stanisławski zostali mistrzami Polski w trójboju nowoczesnym w formule laser-run. Podczas zawodów w Drzonkowie z dobrej strony zaprezentowali się też zawodnicy miejscowego ZKS-u.

Rywalizacja dziewcząt była kolejną w tym sezonie odsłoną pojedynku pomiędzy Małgorzatą Karbownik z warszawskiej Legii a Mają Marcinkowską z ZKS-u Drzonków. W najważniejszej imprezie na krajowym podwórku walka toczyła się praktycznie do ostatnich metrów laser-runu – na ostatnim okrążeniu biegu zawodniczki zmieniały się na prowadzeniu, ale ostatecznie złoto zawisło na szyi Karbownik. Legia świętowała też brązowy medal, który wywalczyła Katarzyna Dębska, wykorzystując słabszą serię strzelecką Poli Wolskiej. Matylda Horbacz w klasyfikacji krajowej uplasowała się na miejscu 5.

Wśród chłopców również o najwyższy stopień podium walczyli zawodnicy, którzy podczas zawodów Pucharu Polski pokazali, że należy zaliczać ich do faworytów. Podobnie jak na przestrzeni całego sezonu, tak i tym razem najlepszy okazał się Szymon Stanisławski – reprezentujący MKS Jedynkę Łódź, jednak na co dzień trenujący w ośrodku w Drzonkowie. Srebro trafiło do Igora Radomyskiego z Legii, natomiast brąz do Kajetana Gontowiuka  – zawodnik ZKS-u na ostatnim strzelaniu wyprzedził Kacpra Trepczyka z Gromika Gdynia, który przez 2/3 dystansu laser-runu zmierzał po podium. Miejsce 5 zajął Adam Machaj, a na miejscu 7 zakończył zmagania Aleksander Lewandowski.

Na zakończenie wczorajszych zmagań wystartowała najmłodsza grupa zawodniczek i zawodników z ZKS Drzonków. W sumie na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz połączonym biegu ze strzelaniem wystartowało 14 osób z naszego klubu. W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Kornelia Dudziak przed Dominiką Rutkowską i Julią Sobalak. W śród chłopców triumfował Tymoteusz Loch, miejsce drugie zajął Maciej Ignaszak, a na pozycji trzeciej zameldował się Wojciech Królik.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy.