ME – U22 Pięciobój Nowoczesny

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy rozgrywane w stolicy Szwajcarii rozpoczęły się starem sztafet mieszanych. Podczas dzisiejszej rywalizacji Polskę reprezentowali Ewa Pydyszewska i Kamil Kasperczak.

Nasi zawodnicy swój udział w imprezie rozpoczęli mocnym występem pływackim, podczas którego zajęli 6 miejsce. Swój wyścig na dystansie 2×100 metrów stylem dowolnym ukończyli z czasem 2:00,94. Zwycięzcami tej konkurencji zostali zawodnicy z Rosji.

Ewa i Kamil okazali się bezkonkurencyjni podczas turnieju szermierczego. Zadali 27 zwycięskich trafień i z wynikiem 245 punktów awansowali do czołówki medalowej w klasyfikacji po dwóch rozegranych konkurencjach.

Niepomyślne losowanie koni i trudności, z którymi podczas przejazdu po parkurze musiał zmagać się Kamil Kasperczak kosztowały nasz zespół utratę punktów za znaczne przekroczenie normy czasu. Polacy do wyścigu w laser run przystąpili z numerem 9.

Zarówno Ewa jak i Kamil bardzo dobrze spisywali się na strzelnicy i trasie biegu. Niestety strata do czołówki okazała się zbyt duża do odrobienia i nasza sztafeta finiszowała jako 9 zespół Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Zwycięzcami dzisiejszej rywalizacji zostali Rosjanie, przed Białorusinami i Węgrami.