Pięciobój Nowoczesny – ME BERNO

by Tomasz Cygański

Dzięki świetnemu występowi w czwartkowych eliminacjach Kamil Kasperczak zdobył prawo startu w rozegranym dziś finale mężczyzn podczas trwających w Bernie Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Dzisiejsze zmagania rozpoczął wyścig pływacki na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, w którym Kamil zdobył 295 punktów z czasem 2:07,53. Osiągnięty przez niego rezultat dał mu 27 pozycję. Już podczas kolejnej z rozegranych konkurencji- szermierki odnotował bardzo znaczący awans (o 16 miejsc), dzięki uzyskaniu 5 najlepszego wyniku turnieju szermierczego. Na jego koncie znalazły się 232 punkty przyznane za pokonanie 22 rywali.

Żadnemu z 36 finalistów nie udało się ukończyć parkuru z kompletem 300 punktów. Problemy zawodników z czołówki i dobry przejazd Kamila Kasperczaka (279 punktów- trzy zrzutki) umożliwiły mu kolejny awans na pozycję 9. Przed rozpoczęciem konkurencji łączonej do trzeciego miejsca tracił 30 sekund. Od startu Kamil systematycznie zmniejszał dystans dzielący go od czołówki, mijając kolejnych zawodników. Bardzo mocny bieg w wykonaniu naszego zawodnika dał mu ostatecznie 5 miejsce Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

SREBRO – w drużynie PAŃ !

Fantastyczne wieści napłynęły do nas ze Szwajcarii. Podczas rozegranej dziś finałowej indywidualnej rywalizacji kobiet nasz kraj reprezentowały trzy zawodniczki- Ewa Pydyszewska, Daria Niedziałkowska i Michalina Wierzba. Nasze zawodniczki dzięki świetnym występom indywidualnym zdobyły srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Dzisiejszy, ostatni już dzień startów w ramach rozgrywanych w Bernie zawodów rozpoczął się pływaniem, podczas którego najlepszy wynik wśród Polek osiągnęła Daria Niedziałkowska. Nasza reprezentantka uzyskała 7 rezultat z czasem 2:15,86. Ewa Pydyszewska została sklasyfikowana na miejscu 22 (2:21,60) a Michalina Wierzba ukończyła wyścig z rezultatem 2:24,91. Udany turniej szermierczy w wykonaniu Darii i Ewy pozwolił im na zajęcie miejsc z niewielką stratą do czołówki zawodniczek (Daria Niedziałkowska 203 punkty, Ewa Pydyszewska 204 punkty). Michalina Wierzba rywalizację na planszy ukończyła z wynikiem 180 punktów (13 zwycięstw). Przed jazdą konną nasze reprezentantki zajmowały odpowiednio 9 miejsce-Daria Niedziałkowska, 22 miejsce-Ewa Pydyszewska i 30 miejsce-Michalina Wierzba (5 miejsce drużynowo). Wszystkie trzy Polki osiągnęły bardzo wysoko punktowane rezultaty jazdy konnej (Daria Niedziałkowska- 288 punktów, Ewa Pydszewska- 292 punkty, Michalina Wierzba- 292 punkty). Daria Niedziałkowska umocniła się dzięki temu na 9 pozycji, Ewa Pydyszewska awansowała na miejsce 10 a Michalina Wierzba na pozycję 22. Dzięki bardzo udanym przejazdom po parkurze Polki znalazły się na pozycji medalowej w klasyfikacji drużynowej (2 miejsce). Wysokie wyniki uzyskane przez wszystkie nasze reprezentantki w laser run’ie umocniły je na drugiej pozycji w klasyfikacji drużyn. Polki sięgnęły po srebrny medal zawodów. Indywidualnie Ewa Pydyszewska zajęła Daria Niedziałkowska 16, a Michalina Wierzba 21 miejsce.

Wielkie gratulacje dla zawodniczek i trenerów!