Mistrzostwa Polski w Pięcioboju Nowoczesnym

by Tomasz Cygański

Dwoma złotymi medalami dla ZKS-u Drzonków zakończyła się rywalizacja kobiet podczas seniorskich i młodzieżowych mistrzostw Polski w pięcioboju nowoczesnym. W kategorii U24 triumfowała Natalia Dominiak, a w U22 zwyciężyła Ewa Pydyszewska. Ponadto Dominiak stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji seniorek, ustępując pola tylko Annie Maliszewskiej i Oktawii Nowackiej, zaś Pydyszewska przybiegła do mety na czwartym miejscu, dokładając do złota U22 srebro w kategorii U24. Przy okazji zmagań pięcioboistek rozegrano kontrolne zawody trójboistek przed mistrzostwami świata i Europy w tej kategorii wiekowej. Na drugim miejscu uplasowała się Maja Marcinkowska, która rozdzieliła dwie zawodniczki warszawskiej Legii, Małgorzatę Karbownik oraz Katarzynę Dębską. We wtorek na starcie staną panowie, a w środę odbędzie się rywalizacja sztafet mieszanych.

autor: Wojciech Nowakowski