Puchar Polski #2- podsumowanie zawodów

Kilka godzin temu zakończyła się druga edycja Pucharu Polski po raz kolejny rozgrywanego w Drzonkowie. Na starcie zawodów stanęli pięcioboiści z 7 krajów. Oprócz gospodarzy, Polaków, udział w imprezie wzięli Czesi, Niemcy, Litwini, Węgrzy, Ukraińcy oraz reprezentant Belgii.
Podczas zawodów sklasyfikowano aż 116 uczestników startujących w kategoriach U17, U19, U21 i OPEN.

Zwyciężczynią rywalizacji kobiet została reprezentantka Węgier Blanka Bauer, która tryumfowała z dużą przewagą nad drugą na mecie zawodniczką Elżbieta Adomaityte z Litwy. Na trzecim stopniu podium stanęła Noemi Eszes (Węgry). Najwyżej sklasyfikowaną z Polek okazała się Natalia Hachulska, która ukończyła rywalizację na wysokim 5 miejscu (6 najwyżej punktowany wynik turnieju szermierczego 25V/13D). Mało szczęśliwe losowanie koni w wykonaniu naszej zawodniczki i 270 punktów uzyskanych w tej konkurencji znacznie utrudniło jej zajęcie miejsca na podium , zabrakło niewiele, bo 17. Na 7 pozycji finiszowała Daria Niedziałkowska, która dzięki udanemu występowi w laser run awansowała z miejsca 14 (5 najlepszy wynik laser run).

Wśród mężczyzn w tej samej kategorii tryumfowali Węgrzy, którzy wywalczyli trzy pierwsze miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanął Bence Demeter, drugie miejsce wywalczył Gergo Salga, a jako trzeci metę finałowego laser run przekroczył Gergo Bruckmann. Jako 7 finiszował Maciej Dukielski, który uzyskał 3 najlepszy wyniki podczas turnieju szermierczego (256 punktów 36V/12D). Duże szanse na podium miał Dominik Bujko, który po trzech konkurencjach zajmował pierwsze miejsce w klasyfikacji. Niestety problemy na strzelnicy nie pozwoliły mu utrzymać wysokiej lokaty. Przekroczył linię mety jako 14 zawodnik Pucharu Polski.