Puchar Polski Juniorów Młodszych-podsumowanie zawodów.

W sobotę na obiektach WOSiR Drzonków odbyła się pierwsza edycji Pucharu Polski kategorii U15 (dwubój nowoczesny) i U17 (trójbój nowoczesny, strzelanie statyczne). Dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, zawodniczki i zawodnicy z obu kategorii wiekowych, po raz pierwszy w tym sezonie wystartowali na przygotowanej przez organizatorów przełajowej trasie biegu.

Dwubój nowoczesny

Bezkonkurencyjna zarówno podczas 100-metrowego wyścigu pływackiego jak i zmagań na 1000-metrowej trasie biegu okazała się reprezentantka klubu MKP Myślibórz Julia Jabłońska (czas pływania 1:08,52, czas biegu 3:50,61). Na drugim stopniu podium stanęła zawodniczka gospodarzy zawodów-ZKS Drzonków Nadia Drozdek, która do zwyciężczyni straciła 7 punktów (pływanie 1:10,22, bieg 3:51,98). Na trzecim stopniu podium stanęła jej koleżanka klubowa Maja Gradoń (pływanie 1:15,28, bieg 3:55,96).

Wśród chłopców rywalizujących w tej samej kategorii wiekowej najlepsi okazali się gospodarze, którzy zajęli dwie czołowe pozycje. Na najwyższym stopniu podium stanął Tymoteusz Krawczyk (pływanie 1:14,11, bieg 3:46,57-najlepszy wynik biegu w kategorii U15). Srebrny medal wywalczył Nikodem Loch (pływanie 1:13,47, bieg 3:48,98).
Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął reprezentant UKS „5” Konstantynów Łódzki, Marcel Krata (pływanie 1:07, 66- najlepszy wynik w kategorii, bieg 3:59,02).

Trójbój nowoczesny

Zdecydowaną zwyciężczynią klasyfikacji trójbojowej okazała się Zuzanna Gradoń, zawodniczka ZKS Drzonków, która dzięki bardzo udanemu występowi podczas strzelanina i biegu na dystansie 2000 metrów zyskała przewagę nad rywalkami (2 najlepszy wynik strzelania, 2 najwyżej punktowany rezultat biegu-7:58,94). Drugie miejsce wśród trójboistek wywalczyła Maja Szondelmajer z MKP Myślibórz (zwyciężczyni konkurencji strzeleckiej). Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentantka Ukrainy Anna Babich.

Tryumfatorem rywalizacji trójboistów został Krystian Trepczyk (UKS Gromik Gdynia), bezkonkurencyjny w strzelaniu i konkurencji pływackiej (200 metrów stylem dowolnym- 2:05,89). na dugim miejscy na mecie zameldował się reprezentant UKS „Dwójka ” Tczew Konrad Banucha (3 wynik strzelania, 2 wynik pływania, 4 czas biegu). Brązowy medal pierwszej edycji Pucharu Polski Juniorów Młodszych wywalczył zawodnik ZKS Drzonków Borys Sawaściuk, który ustanowił najlepszy wynik biegu na 2000 metrów.

Gratulacje dla zawodników i ich trenerów!