Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U17 – podsumowanie zawodów.

Wczoraj, na obiektach WOSiR Drzonków odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, w których wystartowała rekordowa liczba uczestników. W trójboju nowoczesnym (pływanie i bieg ze strzelaniem w formule laser run) wzięło udział 59 zawodniczek i zawodników z 10 polskich klubów. Zawody w Drzonkowie były ważnym sprawdzianem dla trójboistów, którzy walczą o kwalifikację do Mistrzostw Europy zaplanowanych na początek lipca.

Trójbój dziewcząt
Złotą medalistką Mistrzostw Polski została Hanna Jakubowska ze Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia. Zawodniczka z Warszawy osiągnęła drugi najlepszy rezultat pływania (2:16,14). Zwyciężczynią w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym okazała się reprezentantka UKS „5” Konstantynów Łódzki Antonina Sulak. Jej bezkonkurencyjny czas pływania 2:10,21, dał jej 290 punktów i 12 sekund przewagi na starcie laser run. Trzecie miejsce pływania należało dla Katarzyny Dębskiej (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia), która dystans pokonała w czasie 2:17,17.
Walka na 2400-metrowej trasie biegu ze strzelaniem okazała się bardzo zacięta. Jako pierwsza po ostatniej rundzie, strzelnicę opuściła Hanna Jakubowska (najszybszy łączny czas strzelania). Bardzo duża przewaga zbudowana przez tą zawodniczkę dała jej bezpieczne prowadzenie, którego nie oddała już do mety. Jako druga finiszowała Katarzyna Dębska (zdecydowanie najszybsza na trasie biegu), która sięgnęła po srebrny medal mistrzostw. Na trzecim stopniu podium stanęła Antonina Sulak.

Trójbój chłopców
Złotym medalistą rywalizacji trójboistów został Krystian Trepczyk. Reprezentant klubu „Gromik” Gdynia okazał się wiceliderem zarówno podczas pływania (2:02,26) jak i konkurencji łączonej (9:34,58). Na mecie wyścigu na 200 metrów kraulem zameldował się tuż za zwycięzcą pływania Bartoszem Szmytke z UKS „Żoliborz” Warszawa (2:01;00). 3 miejsce w klasyfikacji generalnej po pływaniu zajmował Igor Radomyski ze Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia (2:05,88).
Bartosz Szmytke, wyruszył na pierwsze strzelanie z 2-sekundową przewagą nad Krystianem Trepczykiem. 9 sekund za liderem wystartował Radomyski. Skuteczny na strzelnicy Trepczyk, szybko objął prowadzenie w wyścigu i systematycznie powiększał swoją przewagę nad rywalami. Walka o srebrny medal rozegrała się za jego plecami. Bardzo mocny okazał się Adam Machaj z ZKS Drzonków. Dzięki osiągnięciu 3 wyniku laser run awansował z miejsca 5 i zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski. Jako trzeci finiszował lider po pływaniu, Bartosz Szmytke.