Mistrzostwa Polski U24, U22 i U19- Dziewięć medali ZKS Drzonków!

W niedzielę zakończyły się Mistrzostwa Polski, podczas których rozdane zostały medale w trzech kategoriach wiekowych U24, U22 oraz U19. Udział w zawodach, rozegranych na obiektach WOSiR Drzonków wzięły również ekipy zagraniczne z Austrii, Czech, Niemiec, Estonii, Kanady, Litwy, Mołdawii, Ukrainy i Węgier.
Oprócz rywalizacji indywidualnej, zawodnicy kategorii U19 rywalizowali w zmaganiach sztafet mieszanych.

Kategoria U24
Zwyciężczynią w tej kategorii została reprezentantka ZKS Drzonków Ewa Pydyszewska. Okazała się bezbłędna podczas swojego przejazdu po parkurze, oraz bezkonkurencyjna w turnieju szermierczym. Na swoją korzyść rozstrzygnęła aż 27 pojedynków (tylko 7 przegranych walk), dzięki czemu na jej konto oprócz 300 punktów zdobytych w jeździe konnej, trafiło kolejnych 270 punktów, zgromadzonych podczas rywalizacji na planszy. Czas 2:21,43 uzyskany w pływaniu dał jej 19 lokatę i aż 36-sekundowe prowadzenie w klasyfikacji generalnej po 3 konkurencjach.
Od początku wyścigu na trasie laser run prezentowała wysokie tempo biegu, które w połączeniu ze skutecznym strzelaniem zapewniło jej tytuł Mistrzyni Polski (przekroczyła linię mety z przewagą 31 sekund nad kolejną zawodniczką).
Srebrny medal w tej kategorii wiekowej wywalczyła zawodniczka Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia Maja Biernacka. Podobnie jak Ewa Pydyszewska, odnotowała bezbłędny występ na parkurze, a 13 rezultat szermierki (225 punktów) i 7 najlepszy wynik pływania, dał jej pozycję wiceliderki przed rozstrzygającą konkurencją łączoną. Bardzo równe i szybkie strzelanie oraz wysoka dyspozycja biegowa pozwoliły jej obronić srebrny medal Mistrzostw Polski. Trzy sekundy za Biernacką finiszowała jej koleżanką klubowa, Wiktoria Wierzba (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia). Do startu w laser run przystąpiła z numerem 6 (jazda konna 300 punktów, szermierka 215 punktów, pływanie 2:20,95) i stratą 18 sekund do Mai Biernackiej i 54 sekund do Ewy Pydyszewskiej. Systematycznie odrabiała straty, przesuwając się do czołówki. Ustanowiła 3 najwyżej punktowany rezultat konkurencji łączonej, dzięki czemu sięgnęła po brązowy medal rywalizacji kobiet w kategorii U24.

Medalistki kategorii U24 w klasyfikacji międzynarodowej:
1 miejsce – Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków)
2 miejsce – Maja Biernacka (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)
3 miejsce – Wiktoria Wierzba (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

Mistrzem Polski w rywalizacji mężczyzn został reprezentant ZKS Drzonków Kamil Kasperczak. Okazał się tryumfatorem turnieju szermierczego, który zakończył z pulą 254 punktów (33V/12D). 282 punkty zdobyte w jeździe konnej oraz 8 wynik wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym, pozwoliły mu przystąpienie do finałowego laser run z numerem 3. Pozycję lidera, przewagą 17 sekund nad kolejnym zawodnikiem zajmował Maciej Klimek z klubu RTP Victoria Radom. Z miejsca drugiego do biegu ze strzelaniem przystąpił Dominik Bujko.
Kamil Kasperczak już podczas pierwszej 600-metrowej pętli biegu zdołał odrobić część dystansu do lidera. Do walki o czołowe miejsca, oprócz Kasperczaka i Klimka, włączyli się również reprezentanci Czech, Matej Lukes i Vojtech Dana oraz zawodnicy z Litwy Jonas Kalaminskas i Ugnius Kabelinskas. Kolejne rundy strzeleckie powodowały bardzo dynamiczne w stawce zawodników. Szybkie i celne strzelanie Kamila Kasperczaka i jeden z najlepszych rezultatów biegu pozwoliły mu na przekroczenie mety na miejscu drugim, za Czechem Matejem Lukes i zdobycie tytułu Mistrza Polski. Srebrny medal mistrzostw wywalczył Michał Jabłoński (ZKS Drzonków), a na 3 stopniu podium stanął kolejny z reprezentantów gospodarzy Paweł Maluch.

Medaliści kategorii U24 w klasyfikacji międzynarodowej:
1 miejsce – Matej Lukes (Czechy)
2 miejsce – Kamil Kasperczak (ZKS Drzonków)
3 miejsce – Vojtech Dana (Czechy)

KATEGORIA U22
Medalistki Mistrzostw Polski:
3 miejsce – Michalina Wierzba (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

Medalistki kategorii U22 w klasyfikacji międzynarodowej:
3 miejsce – Johanna Maria Jogisu (Estonia)

Medaliści Mistrzostw Polski:
1 miejsce – Michał Jabłoński (ZKS Drzonków)
2 miejsce – Paweł Miluch (ZKS Drzonków)
3 miejsce – Łukasz Zawada (UKS G-8 Bielany)

Medaliści kategorii U22 w klasyfikacji międzynarodowej:
2 miejsce – Vojtech Dana (Czechy)
3 miejsce – Michał Jabłoński (ZKS Drzonków)

KATEGORIA U19
1 miejsce – Katarzyna Dębska (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)
3 miejsce – Małgorzata Karbownik (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

Medalistki kategorii U19 w klasyfikacji międzynarodowej:

1 – Blanka Bauer (Węgry)
2 – Katarzyna Dębska (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)
3 miejsce – Maja Biernacka (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia)

3 miejsce – Marcel Walkowiak (UKS „Dwójka” Tczew)

Medaliścikategorii U19 w klasyfikacji międzynarodowej:
1 miejsce – Roman Popov (Ukraina)
2 miejsce – Lukas Gaudiesius (Litwa)
3 miejsce – Ivan Maksymenko (Ukraina)

W niedzielę, w ramach Mistrzostw Polski, rozegrana została rywalizacja sztafet mieszanych w kategorii U19.
Zwycięzcami okazał się duet w składzie Maja Biernacka (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia) i Marcel Walkowiak (UKS „Dwójka” Tczew). Na drugim stopniu podium stanęła sztafeta z ZKS Drzonków Maja Marcinkowska i Michał Jabłoński, a brązowy medal wywalczyła para ze Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia Katarzyna Dębska i Kacper Klimczak.