Polki drużynowymi wicemistrzyniami Europy

Ewa Pydyszewska, Maja Biernacka i Adrianna Kapała wystartowały w dzisiejszym finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy, do którego zakwalifikowało 18 najlepszych zawodniczek, wyłonionych w fazie półfinałowej.

Walka o medale rozpoczęła się wczoraj, zawodniczki podzieliły między sobą pierwsze punkty podczas rankingowej rundy szermierki. Bardzo wysokie wyniki naszych reprezentantek pozwoliły im na zajęcie miejsc w czołówce klasyfikacji generalnej. Ewa Pydyszewska na swoim koncie zapisała 240 punktów, Adrianna Kapała i Maja Biernacka zakończyły zasadniczą rundę szermierki z pulą 220 punktów.
Nasze zawodniczki zajmowały odpowiednio miejsca 2-Ewa Pydyszewska, 11-Adrianna Kapała i 12- Maja Biernacka.
Podczas dzisiejszej rundy bonusowej, Ewa i Adrianna wywalczyły dodatkowe dwa punty.
Wszystkie trzy Polki świetnie poradziły sobie podczas swoich przejazdów po parkurze. Bezbłędne występy Mai Biernackiej i Adrianny Kapały zagwarantowały im awans w klasyfikacji generalnej. Ewa Pydyszewska również odnotowała wysoko punktowany przejazd, ukończyła go z wynikiem 293 punktów.
Po dwóch rozegranych konkurencjach Ewa Pydyszewska objęła prowadzenie, Maja Biernacka zajmowała 4 pozycję, Adrianna Kapała awansowała na miejsce 6.
Zdecydowanie najszybszą wyścigu pływackim Polką okazała się Maja Biernacka, która dystans pokonała w czasie 2:17,56 – drugi najlepszy wynik pływania. Ewa Pydyszewska znacznie pojawiła swój rezultat z półfinału, finiszowała z czasem 2:24,16. Adrianna Kapała na mecie zameldowała się z wynikiem 2:26,41.
Mimo bardzo mocnego tempa biegu, reprezentantkom Polski nie udało się uniknąć błędów na strzelnicy, co znacznie utrudniło obronienie miejsca wśród zawodniczek z czoła stawki, walczących o medale. Jako 11 linię mety przekroczyła Ewa Pydyszewska, 13 zawodniczką finału kobiet została Adrianna Kapała, 14 pozycja należała do Mai Biernackiej.

Udane występy indywidualne naszych reprezentantek zaowocowały pierwszym podczas tej imprezy medalem dla Polski. Drużyna w składzie Ewa Pydyszewska, Adrianna Kapała i Maja Biernacka wywalczyła srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Wielkie brawa i gratulacje dla zawodniczek i trenerów!