Sztafeta MIX Pydyszewska/Klimek na 5 miejscu Młodzieżowych Mistrzostw Europy

Wczoraj rozdany został ostatni komplet medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Barcelonie. Finałowym akcentem tych zawodów była rywalizacja sztafet mieszanych, podczas której Polskę reprezentowali Ewa Pydyszewska i Maciej Klimek.

Nasi zawodnicy rozpoczęli od bardzo obiecującego występu w turnieju szermierczym. Ewa odniosła 12, Maciej 9 zwycięstw, dzięki czemu polska sztafeta ustanowiła trzeci najlepszy wynik konkurencji (230 punktów).
Równie udana okazała się jazda konna. Do zdobycia maksymalnego 300-punktowego wyniku zabrakło tylko 7 „oczek”. Z jedną zrzutką na koncie, Ewa i Maciej zajmowali 2 miejsce w klasyfikacji jazdy konnej.
Drugi najlepszy czas pływania ustanowiony przez Polaków (2:00,19) dał im miejsce w ścisłej czołówce przez rozstrzygającym laser run.
Niestety błędy, których nie udało się uniknąć na trasie biegu ze strzelaniem, uniemożliwiły naszej parze obronienie medalowej pozycji. Maciej Klimek, kończący wyścig na drugiej zmianie w polskiej sztafecie, finiszował jako 5. Zwyciężyli Czesi, przed Brytyjczykami i Litwinami.