Polska sztafeta na szóstym miejscu.

by Tomasz Cygański

W drugim dniu zmagań w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Drzonkowie walczyły sztafety męskie. Polacy Maciej Klimek i Michał Jabłoński w pierwszej konkurencji szermierka zajęli ósme miejsce. Udało im się awansować o dwie pozycje w biegu połączonym ze strzelaniem, ale strata była zbyt wielka by pomarzyć o podium. Wyniki sztafet męskich: 1. Czechy – 1409 pkt, 2. Litwa – 1393, 3. Gwatemala – 1383, 4. Wielka Brytania – 1377, 5. Ukraina – 1365, 6. Polska – 1361.

To jak występy naszych zawodników w sztafetach ocenił Janusz Gerard Pyciak- Peciak. – Dziewczyny wystartowały bardzo dobrze – powiedział prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego i mistrz olimpijski z Montrealu. –  W sumie zrobiły nam miłą niespodziankę. W jeździe konnej wypadły nieco słabiej, bo gdyby tam im poszło lepiej to miały szansę nawet na złoto. Jeśli chodzi o chłopaków to stracili zbyt dużo w szermierce szczególnie w ostatnich pojedynkach, a jak się zaliczy zbyt dużą stratę w szermierce to już ciężko jest odrobić stratę do rywali.

Teraz w Drzonkowie rozpoczną się kwalifikacje i półfinały. Finały zarówno mężczyzn i kobiet zaplanowano na sobotę. W piątek odbędzie się test nowej konkurencji czyli toru przeszkód, który ma zastąpić jazdę konną.