Nadzieje Olimpijskie 2022

Reprezentanci Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Hiszpanii, Słowacji i Polski przystąpili do walki o medale indywidualne, sztafetowe i drużynowe, podczas kolejnej edycji turnieju Nadziei Olimpijskich. Impreza, która rozegrana została na obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale, odbyła się w dniach 21 – 23.10.2022. Do startu przystąpili zawodnicy kategorii Junior i Junior Młodszy (trójbój i czwórbój nowoczesny, kategorie U19 i U17). W zawodach wystąpiła aż 53-osobowa kadra Polski, a wśród niej liczna grupa reprezentantów ZKS-u Drzonków.

Jako pierwsi do walki o medale przystąpili mężczyźni z kategorii U17 (trójbój nowoczesny), oraz kobiety z kategorii U19 (czwórbój nowoczesny).

Bardzo dobry wynik pływania (2:04,67) Janka Sikory, pozwolił mu uplasować się na drugiej pozycji po konkurencji pływania. Był to zarówno najlepszy z zawodników ZKS-u Drzonków, ale warto tutaj wspomnieć o reszcie naszych reprezentantów. Osiągnęli oni życiowe wyniki podczas tej konkurencji, mimo tego że to dopiero początek nowego sezonu. Finalnie Janek Sikora zakończył zmagania na 9. pozycji a zaraz za nim finiszował Borys Sawaściuk (12). Nasi najmłodsi trójboiści zajęli następujące miejsca: Karol Kurianowicz (21), Marcel Sadowski (25), Tymon Marcinkowski (27), Karol Smorawiński (30), Tymoteusz Loch (32), Tymoteusz Krawczyk (33), Wojciech Królik (36), Nikodem Loch (38), Borys Szczur (39) i Kurianowicz Wojciech (41). Dla wielu z nich był to pierwszy start w trójboju nowoczesnym, ale ich postawa i wyniki pokazały, że w tym sezonie łatwo skóry nie sprzedadzą.

Tego samego dnia swoją rywalizację rozpoczęły czwórboistki, a wśród nich nasze dwie reprezentantki: Maja Marcinkowska i Aleksandra Kasperczak. Wysoka lokata w turnieju szermierczym pozwoliła Mai Marcinkowskiej na walkę o czołowe lokaty. Ostatecznie po zaciętej walce w konkurencji laser run zakończyła zmagania na drugiej pozycji. Aleksandra Kasperczak finiszowała na 16. pozycji.

Drugiego dnia do rywalizacji przystąpili mężczyźni z kategorii U19 oraz kobiety z kategorii U17.

Najwyżej sklasyfikowana została Zuzanna Gradoń (6), która po bardzo dobrym występie w konkurencji laser run awansowała aż 13 pozycji. Jej wynik końcowy był trzecim wynikiem wśród Polek, a to dało im srebrny medal w klasyfikacji drużynowej. Reszta naszych reprezentantek, również wykazała się bardzo dobrymi wynikami w tej fazie sezonu, co pozwoliło im uplasować się kolejno na pozycjach: Nadia Marcinkowska (17), Nadia Drozdek (20), Kornelia Dudziak (21) i Maja Gradoń (33).

Wśród rywalizacji czwórboistów, po dobrym turnieju szermierczym, wyższość swoich rywali w innych konkurencjach musiał uznać Paweł Miluch, który ostatecznie finiszował na 14. pozycji. W tym starcie również przecierali swoje szlaki nasi najstarsi trójboiści: Jan Sikora (18) i Borys Sawaściuk (22).

Ostatniego dnia zmagań przyszedł czas na sztafety mieszane. Nie wszyscy z naszych reprezentantów mieli okazję w nich startować, a ci co startowali byli wymieszani z zawodnikami z innych klubów. Ale nie wszyscy, bo niektórzy mieli przyjemność startu ze swoim kolegą bądź koleżanką z klubu. Ponownie jak podczas startów indywidualnych byliśmy świadkami wielu rekordów życiowych i świetnej rywalizacji do ostatnich metrów.

Wielkie podziękowania dla zawodników i trenerów klubu ZKS Drzonków za zaangażowanie i dzielną  walkę na arenie międzynarodowej. Można zauważyć, że ich współpraca przynosi efekty a tak jak już wyżej zostało wspomniane, jest to dopiero faza przygotowawcza do głównego sezonu. Już z niecierpliwością czekamy na następny start naszych zawodników, którym są Mistrzostwa Polski U12 i U14 w Spale na początku grudnia.