Pierwszy PP Seniorów 2023.

Poznaliśmy zwycięzców pierwszych tym roku kalendarzowym zawodów halowych, z cyklu Puchar Polski. W imprezie wzięli udział zawodnicy kategorii Junior Młodszy, Junior, Młodzieżowiec i Senior. To pierwsza, organizowana w Polsce rywalizacja, w której skład wliczono punktację z toru przeszkód. Organizatorzy Pucharu Polski przygotowali dla startujących tor o długości 30 metrów, zbudowany z sześciu różnych przeszkód.

Zgodnie z nowymi przepisami, czas ukończenia toru przekładał się na ilość zdobytych punktów. System zdobywania punktów jest bardzo podobny do tego, z konkurencji pływackiej (w tym przypadku, na trzydziesto metrowym torze, 250 punktów zdobywał zawodnik, który ukończył go w czasie 30 sekund, każda sekunda poniżej tej granicy dawała dodatkowe dwa”oczka”, po przekroczeniu 30 sekund, punkty z puli 250 były odejmowane).

Bardzo pracowite trzy dni startów mają za sobą zawodniczki i zawodnicy kategorii U17. Oprócz rywalizacji trójbojowej, w której do tej pory walczyli o medale, wzięli udział w oddzielnym turnieju szermierczym zorganizowanym dla ich kategorii i zaprezentowali swoje umiejętności na torze przeszkód, punktując w ten sposób w pełnym pięcioboju.

Rywalizację w nowej konkurencji podjęli zawodnicy wszystkich kategorii, oprócz Seniorów, zrezygnowała z niej również część reprezentantów Polski kategorii Młodzieżowiec. Najstarsi pięcioboiści, zostali sklasyfikowani w jeździe konnej. To właśnie w pięcioboju z jazdą konną wystartują podczas zaplanowanej na 7 marca pierwszej edycji Pucharu Świata.

Najmocniejsi wśród Seniorów okazali się Natalia Dominiak (ZKS Drzonków) i Łukasz Gutkowski (STPP „CWKS” Legia). Oboje zostali zwycięzcami turnieju szermierczego, tryumfowali również w konkurencji łączonej. Zarówno Natalia jak i Łukasz przekroczyli linię mety z ogromną przewagą (Natalia Dominiak – 33 sekundy, Łukasz Gutkowski – 83 sekundy, przed kolejnym zawodnikiem).

Srebrny medal w kategorii Open wśród kobiet, wywalczyła Małgorzata Karbownik (STPP „CWKS” Legia), na trzecim stopniu podium stanęła Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków). Drugie miejsce w klasyfikacji Open wśród mężczyzn, zajął Kamil Kasperczak (ZKS Drzonków), brązowy medal zdobył reprezentant Litwy Nojus Chmieliauskas.