Puchar Polski w Cetniewie 2023.

by Tomasz Cygański

Zawodnicy ZKS Drzonków kategorii U16 (trójbój nowoczesny) i U14 (dwubój nowoczesny) mają za sobą trzecią edycję Pucharu Polski, która odbyła się 14.04. – 16.04.2023 w Cetniewie. Zgodnie z zasadami tej imprezy, zawodnicy starszej kategorii, o medale walczyli w trzech osobnych konkurencjach – strzelaniu precyzyjnym, pływaniu i biegu a młodsi w dwukrotnie krótszych dystansach ale bez strzelania. Do udziału w trzeciej edycji Pucharu Polski przystąpiło 260 zawodników z ponad 20 klubów.

Całe zawody przebiegły bardzo sprawnie a zawodnicy dostarczyli nam dużo emocji. Wśród dziewczyn najlepiej poradziły sobie Maja Gradoń, Victoria Samohina oraz Kornelia Dudziak, które uplasowały się kolejno – Maja na 2. miejscu w kategorii U14, Victoria na 2. miejscu w kategorii U12, a Kornelia na 8. miejscu w kategorii U14. Z mocnej strony pokazali się również nasi dwuboiści, bo aż trzech zostało sklasyfikowanych w czołowej dziesiątce. I tak kolejno Lustiuk Tymofii zajął miejsce trzecie, Tymoteusz Krawczyk miejsce 7. A Wojtek Kurianowicz miejsce 10. W młodszej kategorii U12 mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa, którego autorem był Danilo Lustiuk. W trójboju wystartowali tylko panowie, ponieważ nasze czołowe zawodniczki w kategorii U16 pauzowały ze względu napiętego grafiku startowego. I tutaj podobnie jak w dwuboju, mogliśmy zaobserwować naszych trzech reprezentantów finiszujących w czołowej dziesiątce. Najlepiej w tej kategorii wystartował Marcel Sadowski, który zakończył swój start na najbardziej nielubianym przez zawodników miejscu czwartym. Na 9. miejscu uplasował się Karol Kurianowicz a po bardzo dobrym biegu Karol Smorawiński wskoczył na 10. miejsce.

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów, ponieważ wykazali się naprawdę dobrą dyspozycją. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie -https://www.pozpn.pl. Z niecierpliwością czekamy na kolejne starty zawodników ZKS Drzonków, których będziemy mogli już wkrótce zobaczyć podczas rywalizacji w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, Juniorów U19 i Juniorów Młodszych U17 w pięcioboju nowoczesnym – Zielona Góra – Drzonków 28-30.04.2023.

Paweł Dąbrowski