Natalia Dominiak w finale Pucharu Świata !!!

by Tomasz Cygański

Do dzisiejszego finału kobiet podczas trzeciej edycji Pucharu Świata, rozgrywanego w Budapeszcie, zakwalifikowała się Natalia Dominiak. Oprócz naszej reprezentantki, wśród najlepszych znalazło się jeszcze 17 pięcioboistek.

Pierwsze punkty, liczące się do rywalizacji finałowej, zostały rozdane podczas półfinałowego rankingowego turnieju szermierczego. Przed dzisiejszą jazdą konną, Polka zajmowała 14 lokatę z pulą 205 punktów (dodatkowe dwa „oczka” wywalczyła podczas rundy bonusowej).

Dwa przejazdy po parkurze zakończyły się eliminacją zawodniczek ze ścisłej czołówki. Zwyciężczyni turnieju Haydy Morsy z Egiptu i sklasyfikowana w szermierce na miejscu 5 Elena Micheli z Włoch, straciły swoją szansę na walkę o podium. Pozostałe uczestniczki finału, nie popełniały wielu błędów, a uzyskane wyniki nie wprowadziły wielu zmian w kolejności po rozegraniu dwóch konkurencji. Natalia Dominiak, podczas swojego występu na parkurze straciła tylko 7 punktów, z maksymalnych do zdobycia 300 i z wynikiem 297 punktów zajęła 10 pozycję w jeździe konnej.

Natalia po raz kolejny udowodniła swoją wysoką formę w pływaniu. Zbliżyła się do rekordu życiowego, osiągając 7 rezultat konkurencji. Na tym etapie rywalizacji, reprezentantka Polski zajmowała 9 lokatę, tracą do prowadzącej przed laser run Węgierki Michelle Gulyas 39 sekund.

Podobnie jak w eliminacjach, to ostatnia runda strzelecka okazała się najszybsza w wykonaniu Polki. Natalia osiągnęła 8 wynik biegu ze strzelaniem i przekroczyła linię mety jako 11 zawodniczka tej edycji Pucharu Świata.

Gratulacje!