Natalia Dominiak w finale Pucharu Świata w Ankarze !

Za nami rozstrzygającą faza Finału Pucharu Świata w Ankarze, do której przepustkę wywalczyli Natalia Dominiak I Łukasz Gutkowski. Wczorajsze starty ponownie obfitowały w zwroty akcji i zmiany w klasyfikacji, nie tylko z czysto sportowych powodów. Finał mężczyzn został opóźniony, a jazda konna przeniesiona do hali ze względu na bardzo niekorzystne warunki pogodowe.

Zarówno Natalia jak i Łukasz musieli liczyć się z tym, że aby dostać się do ścisłej czołówki, konieczne będzie odrabianie strat po zasadniczym turnieju szermierki. Nasi reprezentanci zdobyli w nim 195 puntów Natalia Dominiak i 205 punktów – Łukasz Gutkowski zajmując odpowiednio 16 i 15 miejsce w klasyfikacji.

Finał kobiet, który został rozegrany jako pierwszy, otworzyła jazda konna. Natalia Dominiak odnotowała udany przejazd po parkurze, kończąc swój występ z pulą 286 punktów. Ten rezultat dał jej 8 miejsce w konkurencji i awans na 12 lokatę.
Nieco słabszy wynik, niż ten uzyskany w półfinałowym wyścigu pływackim i czas 2:23,74 był 15 rezultatem, wśród startującej w ścisłym finale osiemnastki zawodniczek. Do biegu ze strzelaniem przystąpiła z numerem 13 i stratą minuty i 18 sekund do prowadzącej Francuzki Marie Oteiza.
Reprezentanci Polski nie udało się uniknąć błędów na strzelnicy, przez co przesunięcie się w stawce rywalek okazało się bardzo trudne. Natalia zdołała awansować o jedną pozycję i finiszowała jako 12 zawodniczka w finałowej stawce.

Od początku rywalizacji o medale wśród mężczyzn, zawodnicy zmagali się z silnymi opadami deszczu. Organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu jazdy konnej do hali, przez co start rozpoczął się znacznie później niż planowano.
Wysokie rezultaty uzyskane przez większość finalistów i dzielące ich niewielkie różnice punktowe sprawiły, że mimo dobrego występu odnotowanego przez Łukasza Gutkowskiego i 286 zdobytych przez niego punktów, udało mu się awansować tylko o jedną lokatę. Po szermierce i jeździe konnej zajmował 14 pozycję.
Jego wynik uzyskany podczas pływania (2:09,67) dał mu 12 rezultat w tej konkurencji. Do laser run przystąpił jako 14, tracąc niespełna minutę do lidera, Egipcjanina Mohanada Shaban. Mimo trudnych warunków na trasie biegu ze strzelaniem i konieczności rozegrania tej konkurencji o późnej porze przy słabym świetle, nasz reprezentant świetnie zaprezentował się na strzelnicy (drugi wynik strzelania). 8 czas uzyskany w laser run, umożliwił mu przesunięcie się na 13 pozycję, na której ukończył finałowy wyścig.