Sztafeta MIX Dominiak/Gutkowski na 7 miejscu podczas Finału Pucharu Świata w Ankarze.

Ostatnią odsłoną i szansą na medal, podczas rozgrywanego w Turcji Finału Pucharu Świata, była niedzielna rywalizacja sztafet MIX. Do walki o ostatni komplet medali przystąpili Natalia Dominiak i Łukasz Gutkowski. Podobnie jak podczas finału mężczyzn, zawodnicy i organizatorzy zmuszeni byli zmagać się ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi. Burze zakłócały sprawne przeprowadzenie rywalizacji, starty sztafet były kilkakrotnie przerywane.

Rankingowy turniej szermierczy był pierwszym etapem wczorajszych zmagań. Polacy zajęli w nim 8 miejsce, zdobywając 202 punkty. Na czele stawki znajdowali się Koreańczycy, którzy wypracowali sobie bardzo dużą przewagę nad rywalami. Łukasz i Natalia osiągnęli 6 wynik jazdy konnej. 4 zrzutki podczas występu na parkurze kosztowało naszych zawodników 28 punktów karnych. Ukończyli swój występ z wynikiem 272 punktów.

Biało-czerwoni okazali się jednym z najmocniejszych teamów w pływaniu. Osiągając czas 2:00,79, uplasowali się na drugim miejscu w tej konkurencji.

Mimo sporej straty do czołówki i 9 pozycji, z której reprezentanci Polski przystąpili do laser run, mogliśmy oglądać świetny występ w ich wykonaniu. Szybkie strzelanie i mocny bieg po śliskiej i błotnistej trasie, zakończyły się ustanowieniem 4-go najlepszego wyniku konkurencji łączonej. Dzięki temu nasza sztafeta awansowała i ukończyła rywalizację na 7 miejscu.