5 medali na OOM w Szczyrku !!!

by Tomasz Cygański

04.07.2023 r. w Szczyrku zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Reprezentanci naszego klubu zdobyli w niej 5 medali. Na podium w barwach naszego Klubu stawali:

Kat. U14 chłopców

– Lustiuk Timofij – 2 miejsce

Kat. U16 dziewcząt

– Gradoń Zuzanna – 2 miejsce

– Szondelmajer Maja – 3 miejsce

Kat. U16 sztafety MIX

– Szondelmajer Maja/ Kurianowicz Karol – 2 miejsce

– Gradoń Zuzanna/ Sadowski Marcel – 3 miejsce

Ponad to na wysokich punktowanych miejscach uplasowali się:

Kat. U14 dziewcząt

– Gradoń Maja –  5 miejsce

– Samokhina Wiktoria – 8 miejsce

– Dudziak Kornelia – 11 miejsce

Kat. U14 chlopców

– Krawczyk Tymoteusz – 9 miejsce

– Kurianowicz Wojciech – 10 miejsce

– Królik Wojciech – 20 miejsce

Kat. U16 chłopców

– Sadowski Marcel – 4 miejsce

– Kurianowicz Karol – 7 miejsce

– Gorzechowski Tytus –  15 miejsce

– Loch Tymoteusz – 21 miejsce

– Smorawiński Karol – 22 miejsce

– Loch Nikodem – 23 miejsce

Kat. U14 sztafet dziewcząt

– Gradoń Maja/ Samokhina Wiktoria – 5 miejsce

Kat. U14 sztafet chłopców

– Lustiuk Timofij/ Krawczyk Tymoteusz – 4 miejsce

– Królik Wojciech/ Kurianowicz Wojciech – 5 miejsce

Całość, tak udanego występu zwieńczyły trofea w kategoriach zespołowych. W klasyfikacji punktowej województw, gdzie w przeciwieństwie do innych województw, LUBUSKIE było reprezentowane przez jeden klub (ZKS Drzonków) uplasowaliśmy się na 2 MIEJSCU. Tym samym poprawiając wynik z roku poprzedniego  gdzie ZKS stanął na 3 stopniu podium. Przysłowiową „wisienką na torcie” okazał się wynik klasyfikacji klubowej. Dzięki znakomitej postawie WSZYSTKICH zawodników startujących w OOM, ZKS DRZONKÓW ZWYCIĘŻYŁ wyprzedzając drugą w klasyfikacji reprezentację klubu CWKS Legia Warszawa aż o 25 punktów.

             OOM była ostatnią imprezą krajową w tym sezonie. Teraz zawodników czeka zasłużony odpoczynek i tzw. „ładowanie akumulatorów”. W związku z tym, że poprzeczka osiąganych rezultatów wędruje co raz wyżej już na początku sierpnia wracamy do treningów, po to by w kolejnym sezonie ponownie odgrywać główne role.  

Jan Korsak