I edycja Pucharu Polski – Pasym 2023

by Tomasz Cygański

W miniony weekend tj. 06.10. – 08.10.2023 zawodnicy naszego klubu uczestniczyli w I. edycji Pucharu Polski w dwuboju i trójboju nowoczesnym w kategorii U14 i U16. W sobotę rozgrywane były konkurencje pływania oraz strzelania, a w niedzielę wszystko rozstrzygnęło się podczas ostatniej konkurencji, którą było bieganie po bardzo wymagającej, przełajowej trasie.

Jako pierwsze do boju przystąpiły dwuboistki w składzie Viktoria Samokhina, Anna Samokhina i Aleksandra Smorawińska. Bardzo dobre wyniki na pływaniu pozwoliły naszym reprezentantkom na zajęcie wysokich pozycji, które nie skreślały ich w walce o medale. Świetna postawa podczas konkurencji biegania sprawiła, że wszystkie dziewczyny zdecydowanie awansowały w klasyfikacji generalnej. I tak właśnie Viktoria Samokhina mogła cieszyć się z wywalczonego brązowego medalu. Jej młodsza siostra Anna Samokhina uplasowała się na 13. pozycji a Ola Smorawińska na 34. Dla obu tych zawodniczek są to jedne z pierwszych startów w tej kategorii, podczas których zbierają cenne doświadczenie na przyszłe lata.

Zaraz po rywalizacji dziewczyn, mogliśmy oglądać zmagania chłopców w dwuboju nowoczesnym, w składzie Wojciech Kurianowicz i Danillo Lustiuk. Oboje po konkurencji pływania znajdywali się w czołowej ósemce ale ostrzyli sobie apetyt na konkurencję biegania. Na obietnicach się nie skończyło. Wojtek zwyciężając bieganie deklasuje resztę zawodników i zostaje zwycięzcą I. Pucharu Polski w dwuboju nowoczesnym. Danillo kończy rywalizację na również bardzo wysokim 5 miejscu.

Po dwuboju przyszedł czas na trójbój. Nasz klub reprezentowały dwie zawodniczki – Maja Gradoń i Kornelia Dudziak. Warto wspomnieć, że obie dziewczyny w tamtym sezonie startowały jeszcze w dwuboju nowoczesnym, więc był to dla nich debiutancki występ. Jednak postawa i dyspozycja, jaką pokazały podczas startu były na poziomie zawodowca. Z konkurencji na konkurencję dziewczyny pięły się w górę. Najlepsze pozostawiły na koniec. Taktyka, którą zastosowały w trakcie biegu zasługiwała na oklaski. Przez cały dystans dziewczyny świetnie współpracowały razem, co finalnie dało im – Maja Gradoń 1. miejsce a Kornelia Dudziak 2. miejsce. Wiadomość do innych zawodników była jasna, dziewczyny chcą namieszać w tym sezonie.

Zawody kończyły się rywalizacja trójboistów, gdzie nasz klub reprezentowała najliczniejsza grupa zawodników – Karol Smorawiński, Tymoteusz Krawczyk, Nikodem Loch, Tymoteusz Loch i Tymofiy Lustiuk. Konkurencję pływania zwyciężył nasz zawodnik Tymofiy Lustiuk. Po pływaniu humory dopisywały, bo wszyscy zawodnicy popłynęli szybciej albo w okolicach swojego rekordu życiowego. Na strzelnicy nie zabrakło nerwów, ale chłopacy ze startu na start pokazują, że potrafią sobie z nim coraz lepiej radzić. Na ostatniej konkurencji biegania każdy z nich zostawił całe swoje serce na trasie biegu, świetnie przy tym współpracując z kolegami z drużyny. Najlepszym wśród trójboistów był Karol Smorawiński, który po ciężkiej walce uplasował się na 3. miejscu. Tymoteusz Krawczyk, uzyskując świetny wynik na biegu, awansował aż o 5 pozycji i finalnie zajął wysokie 5. miejsce w swoim debiutanckim starcie w trójboju. Pozostała trójka zawodników zajęła miejsca tuż za czołową dziesiątką – Nikodem Loch 12. miejsce, Tymoteusz Loch 13. miejsce i Tymofiy Lustiuk 14. miejsce (również debiut w trójboju).

W klasyfikacji drużynowej ZKS Drzonków zwyciężył zdecydowanie nad klubami z Warszawy i Tczewa.

Podsumowując cały start wszystkich zawodników jest to bardzo dobry prognostyk na cały przyszły sezon. To dopiero początek tego sezonu a zawodnicy już wykazują się świetną dyspozycją podczas zawodów. Ich indywidualne wyniki przyczyniły się do zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej. Zawodnicy ZKS Drzonków pokazali się z bardzo dobrej strony i nie mowa tutaj tylko o wynikach. Świetna organizacja i zachowanie grupy zostało również docenione przez organizatorów i członków zarządu. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za swoje zaangażowanie, gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za kolejne starty oraz za cały przyszły sezon.