Drugi Puchar Polski w Pięcioboju Nowoczesnym.

Za nami druga edycja Pucharu Polski, który w miniony weekend odbył się w Drzonkowie. Po raz pierwszy w tym roku, finałowy laser run został przeniesiony z pod dachu hali na dwór.
Na starcie oprócz gospodarzy – Polaków, stawili się reprezentanci Litwy, Niemiec i Francji.

W kategorii OPEN wśród kobiet tryumfowała Adrianna Kapała, zawodniczka stołecznego „G-8” Bielany. Jeden z czołowych rezultatów uzyskanych przez nią w turnieju szermierczym (262 punkty, 4 miejsce) oraz drugiemu w klasyfikacji czasowi konkurencji łączonej (12:22,30), zameldowała się na mecie z 10-sekundową przewagą nad Mają Biernacką z STPP „CWKS” Legia. Trzecie miejsce na podium w tej kategorii wywalczyła wracająca po kontuzji Katarzyna Dębska (STPP „CWKS” Legia).

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Mathis Rochat, reprezentant Francji. Osiągnął najlepszy czas wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym (1:57,40), został również najskuteczniejszym zawodnikiem na planszy szermierczej (275 punktów). Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął kolejny z Francuzów Etienne Clergeau. Trzecie miejsce w klasyfikacji OPEN padło łupem reprezentanta ZKS Drzonków, Michała Jabłońskiego, który odnotował bardzo udane starty w rywalizacji na torze przeszkód (2 najlepszy wynik – 0:24,04), szermierce (255 punktów) oraz w biegu ze strzelaniem (6 wynik – 11:29,18).

W kategorii U17, całe podium należało do reprezentantek Polski. Medalistki rywalizacji w tej kategorii wiekowej osiągnęły trzy najlepsze wyniki konkurencji łączonej. Bezkonkurencyjna okazała się Hanna Jakubowska z STPP „CWKS” Legia. Jej przewaga na mecie laser run nad kolejną z zawodniczek wyniosła 18 sekund. Drugie miejsce wywalczyła Maja Szondelmajer z ZKS Drzonków.Na trzecim stopniu podium stanęła jej koleżanka klubowa Zuzanna Gradoń.

Tryumfatorem walki o medale w kategorii U17 wśród mężczyzn został Maksymilian Dobosz (STPP „CWKS” Legia). Oprócz udanego występu na trasie toru przeszkód, swój sukces zawdzięcza przede wszystkim najlepszemu wynikowi ustanowionemu w laser run (9:30,09). Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął zawodnik klubu RTP „Victoria” Radom, Maksymilian Bodnar. Jako trzeci metę rozstrzygającej konkurencji łączonej, przekroczył Tymoteusz Krawczyk z ZKS Drzonków.