Maja Gradoń i Szymon Pawlak zwycięzcami Pucharu Polski juniorów młodszych U16 #4

Poznaliśmy zwycięzców czwartej edycji Pucharu Polski kategorii juniorów młodszych. Do walki o medale w strzelaniu, pływaniu i biegu stanęły 24 zawodniczki i 33 zawodników. Rywalizacja została rozegrana na obiektach OSiR Żoliborz.

Prowadzenie po strzeleckiej części walki o podium objęła Kaja Bis, reprezentująca UKS „G-8” Bielany Warszawa. 427 na 500 możliwych do zdobycia punktów tarczowych, dało jej przewagę nad drugą w klasyfikacji strzelania Mają Gradoń (414 punktów). Trzecie miejsce na tym etapie rywalizacji należało do Zuzanny Sadowskiej – 399 punktów (UKS „G-8” Bielany).
Najlepsza podczas wyścigu na dystansie 200 metrów stylem dowolnym, okazała się Hanna Hajder z TMKS Champion Toruń. Niestety zwycięstwo w pływaniu pozwoliło jej na tylko nieznaczny awans, ze względu na słabszy wynik strzelania. Drugi najlepiej punktowany wynik pływania osiągnięty przez Weronikę Poduszyńską pozwolił jej na objęcie miejsca wśród czołówki. Oprócz niej wśród pretendentek do zwycięstwa znajdowały się Maja Gradoń, Maja Balina (GKP „ORKA” Grudziądz) oraz Zuzanna Sadowska. O ostatecznej kolejności w klasyfikacji miał zdecydować bieg na dystansie 2000m.
Dzięki ustanowieniu najlepszego czasu biegu, Maja Gradoń (ZKS Drzonków) przypieczętowała swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej (strzelanie 414 punktów tarczowych, pływanie 2:27,42, bieg 7:20,82). Drugie miejsce zajęła Maja Balina (strzelanie 351 punktów tarczowych, pływanie 2:23,44, bieg 7:27,35), a na trzecim stopniu podium stanęła Daria Anuszewska (strzelanie 392 punkty tarczowe, pływanie 2:34,58, bieg 7:51,43).

Najskuteczniejszym z zawodników podczas pierwszej, strzeleckiej odsłony rywalizacji pozycję lidera objął Kajetan Szpryngiel z STPP „CWKS” Legia. Bardzo duża, bo aż 23 punktowa przewaga nad kolejnym z rywali, stanowiła świetne otwarcie w walce o podium (425 punktów tarczowych). Drugie miejsce na liście wyników strzelania należało do Karola Smorawińskiego, reprezentanta ZKS Drzonków (402 punkty tarczowe). Miejsce trzecie objęło dwóch zawodników – Szymon Pawlak i Dominik Radomyski, obaj STPP „CWKS” Legia (400 punktów tarczowych).
W przeciwieństwie do rywalizacji dziewcząt, walka wśród chłopców była bardziej zacięta. Niewielkie różnice punktowe po rozstrzygnięciu pływania, zapowiadały bardzo ciekawą walkę na trasie biegu. Zwycięstwo w pływaniu (2:08,92) i trzeci wynik biegu (6:39,86), uzyskany przez Szymona Pawlaka dały mu ostateczny tryumf w klasyfikacji Pucharu Polski. Tylko 2 punkty mniej i drugie miejsce na podium wywalczył Dominik Radomyski STPP „CWKS” Legia (pływanie 2:15,22, bieg 6:28,57). Na trzecim stopniu podium stanął kolejny z reprezentantów STPP „CWKS” Legia Kajetan Szpryngiel (pływanie 2:12,73, bieg 7:08,98)

Wielkie brawa dla zawodników i trenerów!