Natalia Dominiak i Kamil Kasperczak z kwalifikacjami olimpijskimi – PARYŻ 2024 !!!

by Tomasz Cygański

Wspaniałe informacje dotarty dzisiaj do naszego klubu z Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego. Już oficjalnie  nasza  para zawodników,  Natalia Dominiak i Kamil Kasperczak jadą do Paryża na Igrzyska Olimpijskie. To wielka duma dla naszego stowarzyszenia sportowego, w którym zdobywa się nominację na najważniejszą imprezę sportową świata. Przy okazji należy dodać, że Natalia będzie pierwszą kobietą z naszego klubu, która wystartuje na Igrzyskach Olimpijskich. Wcześniej kwalifikacje uzyskała, obecna trener, Pani Edyta Małoszyc, lecz była pierwszą rezerwową do startu w Atenach 2004 oraz Pekinie 2008.

W tym miejscu należą się wielkie gratulacje dla całego klubowego sztabu szkoleniowego, a w szczególności dla trenera Andrzeja Filipowskiego, który od trzech lat pilotuje oraz koordynuje poczynania Natalii i Kamila na ich ścieżce sportowej. Wielkie brawa dla macierzystego klubu Natalii Dominiak –  UKS „ATUT” Częstochowa oraz trenera Sławomira Wąsowicza, za pracę włożoną na etapie młodziczki oraz juniorki młodszej i w dalszej części kariery sportowej za przekazanie swojej podopiecznej do Zielonogórskiego Klubu Sportowego w Drzonkowie. Kamil swoją przygodę sportową od początku rozpoczynał w naszym klubie od zajęć na pływali, gdzie szybko awansował do starszych grup sportowych, w których szlifował swoje umiejętności pięcioboisty.

Teraz trzeba trzymać kciuki za udany występ naszych podopiecznych w Paryżu !!!