Mistrzostwa Świata w Pięcioboju Nowoczesnym U17.

W finale Mistrzostw Świata U17, dzięki bardzo udanym startom w fazie eliminacyjnej, wystąpili Hanna Jakubowska, Zuzanna Gradoń, Maja Szondelmajer, Maksymilian Dobosz i Piotr Bis.

Finał kobiet
Najlepiej spośród Polek, na planszy szermierczej poradziła sobie Zuzanna Gradoń, która z wynikiem 215 punktów (18 zwycięstw) zajęła 17 miejsce. Maja Szondelmajer, pokonując 17 rywalek, uplasowała się na pozycji 21 (210 punków). Hanna Jakubowska zapisała na swoim koncie 12 zwycięskich pojedynków (185 punktów).
Bardzo dobry rezultat na torze przeszkód odnotowała Maja Szondelmajer. Pokonując trasę z czasem 0:38,06, zajęła 14 miejsce w klasyfikacji tej konkurencji.
Hanna Jakubowska została 21 zawodniczką OCR (0:41,98). Zuzanna Gradoń, której nie udało się uniknąć błędu na torze przeszkód ukończyła go z rezultatem 0:52,62 (29 wynik konkurencji).
Po zsumowaniu wyników szermierki i OCR, Maja Szondelmajer zajmowała miejsce 14, Zuzanna Gradoń 25, Hanna Jakubowska 29.
Swoją szansę na awans w klasyfikacji, wykorzystała Hanna Jakubowska, osiągnąć trzecie najlepszy wynik wyścigu na dystansie 200 metrów stylem dowolnym. Dzięki temu osiągnięciu do laser run przystąpiła z numerem 23 (wynik pływania 2:16,87). Jako 18 na trasie biegu ze strzelaniem pojawiła się Maja Szondelmajer. Z numerem 31 na pierwszą pętlę biegu wyruszyła Zuzanna Gradoń.
Nasze zawodniczki zdawały sobie sprawę z tego, że udane starty w konkurencji łączonej mogły zagwarantować im medal w klasyfikacji drużynowej. Na laser run arenie pokazały się od najlepszej strony. Hanna Jakubowską, ustanawiając 9 najlepszy czas, awansowała, meldując się na mecie jako 13 z finalistek Mistrzostw Świata. Tuż za nią na pozycji 14 na mecie przywitaliśmy Maję Szondelmajer. 10 wynik biegu ze strzelaniem, pozwolił Zuzannie Gradoń znaczne poprawienie swojej pozycji w finałowej stawce. Przekroczyła linię mety na miejscu 24.
Walka do ostatnich metrów została wynagrodzona brązowym medalem Mistrzostw Świata w drużynie.