ZKS Drzonków z medalami na Mistrzostwach Polski U14 oraz U16 w Częstochowie!!!

Zawodnicy Zielonogórskiego Klubu Sportowego w Drzonkowie w dniach 15-16.06.2024r  startowali w Częstochowie w Mistrzostwach Polski w trójboju i dwuboju nowoczesnym w kategoriach U14 oraz U16. Nasze reprezentantki i reprezentanci  rozpoczęli zawody w sobotę od strzelania, gdzie najlepiej wśród dziewcząt spisała się Maja Gradoń, która uzyskała wynik tarczowy  411 punktów, co dało jej po pierwszej konkurencji 5 pozycję. Wśród chłopców najlepszy wynik osiągnął Karol Smorawiński, który uzyskał 400 punktów. W konkurencji pływania,  Maja Gradoń zameldowała się z czasem 2:30,01 a Kornelia Dudziak 2:36,12 Wśród chłopców najlepiej w konkurencji pływania zaprezentował się Tymofii Lustiuk, który uzyskał wynik 2:12,00. Dobrze zaprezentował się także Nikodem Loch, który popłynął 2:15, co dało mu 6 czas pływania. W biegu na 2 km  wśród dziewcząt awans z 3 na 1 pozycję zaliczyła Maja Gradoń, która bieg ukończyła z czasem 7:20. Kornelia Dudziak zawody zakończyła na 9 miejscu. Najlepiej z chłopców pobiegł Tymofii Lustiuk 6:41,12 co dało mu ostatecznie 4 pozycję. Dobrze zaprezentował się Tymoteusz Krawczyk, który uzyskał 7 czas biegu 6:42,00. Nikodem Loch z czasem 6:56,00 zakończył konkurencję biegu na 10 pozycji. Poniżej zamieszczamy miejsca naszych dziewcząt i chłopców w konkurencji trójbój nowoczesny:

22 miejsce – Wojciech Królik

W kategorii młodszej ( dwubój nowoczesny ) triumfował Wojciech Kurianowicz, który prowadzi w rankingu U14. Miejsce 8 zajął  LUSTIUK Danylo, a najmłodszy uczestnik zawodów  Marcel Korwek uplasował się na wysokiej 12 pozycji. W klasyfikacji dziewcząt najwyżej sklasyfikowaną została SAMOKHINA Wiktoria, zajmując 4 pozycję. Jej siostra, kolejna z najmłodszych uczestniczek zawodów SAMOKHINA Anna uplasowała się na 14 miejscu. Lena Gontowiuk zakończyła swoje zmagania na pozycji 18.

W drugim dniu zawodów rywalizowały sztafety w których dwie nasze reprezentacje zwyciężyły. Maja Gradoń i Tymofii  Lustiuk nie mieli sobie równych w konkurencji mix U16, oraz Wojciech Kurianowicz i Danylo Lustiuk  w kategorii U14. Miejsce 5 zajęła sztafeta Kornelia Dudziak i Tymoteusz Krawczyk, miejsce 6 zajęły siostry Anna i Wiktoria Samokhina. Jedna z najmłodszych sztafet w zawodach Franciszek Królik i Marcel Korwek uplasowali się na miejscu 14.

W ostatni weekend czerwca odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kraśniku w której udział weźmie 13 osobowa reprezentacja naszego województwa.

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy.