Obraz nagłówka - Zielonogórski Klub Sportowy

Tomasz Cygański

Mistrzostwa Świata – Kair 2017

Tomasz Cygański

Trwają Mistrzostwa Świata Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym. W pierwszym dniu zawodów nasz reprezentant Szymon Staśkiewicz wraz z Jarosławem Świderskim z G-8 Bielany zajęli 7 miejsce w konkurencji sztafet. W gronie 17 reprezentacji zwyciężyła para z Korei Południowej, przed Niemcami i Białorusinami.

 

Pierwsze zawody z cyklu Aqua – Laser – Run w Drzonkowie

Tomasz Cygański

W dniu 09.09.2017 na obiektach WOSiR w Drzonkowie odbędą się pierwsze zawody pod nazwą Aqua-Laser-Run. Zawodniczki i zawodnicy będą mieli w zależność od wieku do pokonania dystans w wodzie, następnie bieganie połączone ze strzelaniem.  Poniżej program zawodów:

Program zawodów

10.00 – konferencja techniczna na pływalni 50 m
10.30 – rozgrzewka wszystkich uczestników imprezy

11.00 – start pierwszej serii
13.00 – uroczyste zakończenie zawodów

 

Kategorie:

kategoria dystans pływanie dystans Laser Run uwagi
2001-2002 100m 4x300m bieg 4xstrzelanie strzelanie na stojąco
2003-2004 100m 4x300m bieg 4xstrzelanie strzelanie na stojąco
2005-2006 50m 3x300m bieg 3xstrzelanie strzelanie na stojąco

ewentualnie na klęcząco

2007 i młodsi 50m 2x300m bieg 2xstrzelanie strzelanie na klęcząco

 Nagrody:

Każdy uczestnik imprezy otrzyma pamiątkowy medal z zawodów,
miejsca 1-3 nagrody rzeczowe

 Zgłoszenia

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY POD ADRESEM https://goo.gl/forms/dYXTKVDy311sDAbj2

Termin zapisów mija 07 września 2017

Uczestnictwo

  • W celu weryfikacji każdy zawodnik lub rodzic/opiekun musi zgłosić się osobiście do biura zawodów
  • Każdy zawodnik startuje wyłącznie na własną odpowiedzialność, co potwierdza złożeniem podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w zawodach
  • Każdy zawodnik musi wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów weryfikacji i umieszczenia w komunikacie końcowym.
  • Zdjęcia wykonane podczas imprezy mogą być wykorzystane w materiałach reklamowych zawodów
  • Każdy zawodnik ma obowiązek zapoznania się z regulaminem zawodów i zobowiązany jest do jego przestrzegania
  • Zgłoszenie do zawodów jest równoznaczne z akceptacją regulaminu
  • Zawody odbędą się bez względu na warunki atmosferyczne
  • Organizator nie odpowiada za rzeczy zagubione
  • Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora
  • W sprawach organizacyjnych proszę kontaktować się z Tomaszem Cygańskim 603868477

Opłata startowa

  • koszt 40zł za uczestnictwo (płatne gotówką 40 min przed startem)

Bezpośrednio po zakończeniu zmagań dzieci i młodzieży Zielonogórski Klub Sportowy będzie współorganizatorem pierwszych w Polsce zawodów w kategorii oldboy.

Poniżej zamieszczamy link informacyjny związany z tymi zawodami:

http://www.drzonkow.pl/PL/424/905/MEMORIAL_MIROSLAWA_ZAZULI/k/

Listy zawodniczek i zawodników – szkółka pięciobojowa 2017-2018

Tomasz Cygański

Sekcja pięcioboju nowoczesnego – listy zawodniczek i zawodników trenujących od 01.09.2017 roku.

Grupa A
CELUCH OLIWIA
DASZKOWSKA KLAUDIA
GONTOWIUK KAJETAN
GWOŹDZIAŃSKI ADAM
HOŁUBICKI ANTONI
HORBACZ MATYLDA
JAWORSKI BARTOSZ
KASPERCZAK ALEKSANDRA
MILUCH PAWEŁ
MIŚTA MAKSYM
MIŚTA MARTYNA
ORAWIEC MIŁOSZ
SAWAŚCIUK BORYS
SKORACKI TOMASZ
SZCZUR DRAGAN
SZCZUR NELA
SZTANGA OLIWIA
SZYMAŃSKI FILIP
TARASEWICZ SZYMON
TOMOŃSKA NATASZA
UŁASIK IGOR
URBANIAK PAWEŁ
WISZNIOWSKA JULIA
WYCHOWAŁEK MAKSYMILIAN

 

GRUPA B
Babecki Aleksander
Bezaniuk Laura
Boryń Kornelia
Chorazyczewska Hania
Chorazyczewski Konrad
Czerska Anna
Dąbrowska Martyna
Diaczuk Kinga
Diaczuk Michał
Glińska Aleksandra
Górzański Maciej
Grzegorczyn Pola
Grzegrzułka Patryk
Grzelak Igor
Januszewicz Mikołaj
Jaworski Bartosz
Kifert Adrian
Kita Zuzanna
Klulczyński Filip
Konieczna Karolina
Kowalski Maciej
Krupnicki Grzegorz
Leroy Maksim
Nienadowski Artur
Owsińska Patrycja
Pilch Lena
Pisański Piotr
Siatecki Leon
Siatecki Stanisław
Smyrak Jakub
Stefaniuk Emilia
Stokowski Wojciech
Sztanga Paulina
Tarnowski Filip
Wirska Zofia
Zawada Lena
Zieniewicz Kacper

 

GRUPA C
Biel Elwira
Czebotar Jakub
Dąbrowska Martyna
Głowacka Rozalia
Górzańska Natalia
Heyduk Julia
Jakubowski Franek
Jeleniowski Jeremi
Jeleńkowski Miłosz
Lautenberg Mateusz
Mękalski Paweł
Okienko Igor
Okienko Oskar
Sądel Nicol
Sławiński Jakub
Stachowski Nikodem
Szewczyk Dawid
Śnieżko Kamil
Warszawski Igor
Wiśniowska Gabrysia

 

GRUPA D
Blatkiewicz Mateusz
Buganik Marcel
Ciechanowicz Wiktor
Cierpiał Karol
Drozdek Nadia
Faron Jakub
Fryga Filip
Fudali Kamil
Gąsiewski Kamil
Głowacka Kinga
Horbacz Liwia
Jarmużek Jakub
Jarmużek Kajetan
Jaworski Michał
Kot Lena
Kucharczyk Laura
Kurianowicz Karol
Kurianowicz Wojciech
Maciaszczyk Mikołaj
Ogiński Hubert
Omachel Agata
Płachta Tomasz
Podchajęcka Marita
Sawicka Mila
Stokłosiński Adam
Stokłosiński Maria
Szczur Borys
Szulczyński Kuba
Tabor Łukasz
Ujma Tymoteusz
Warecki Adam
Warecki Grzegorz
Wojda Zuzanna
Zębaczyński Kacper
Zębaczyński Maciej

 

Grupa – szermierka
Gajewski Jakub
Grala Kacper
Jagiełowicz Kinga
Jaworski Bartosz
Kałużyński Krystian
Kozłowski Arkadiusz
Krawczyszyn  Mateusz
Kruk Michał
Krynicka Aleksandra
Marucha Weronika
Michniewicz Wiktoria
Mieszkiełło Jan
Pawłowska Dominika
Samborski Hubert
Surma Michał
Wilamowska Klaudia
Żołnowski Klimek
  • W zakładce – sekcje (pięciobój nowoczesny) – będą podane plany poszczególnych grup.
  • Informujemy, że treningi rozpoczynamy od dnia 04.09.2017 (poniedziałek)

Tomasz Cygański

 

Grzegorz Sądel Mistrzem Polski w Triathlonie

Tomasz Cygański
W minioną niedzielę w Chodzieży odbyły się Mistrzostwa Polski w Triathlonie, dystans olimpijski 1,5 km pływanie – 40 km rower – 10 km bieg.
Kategoria elita mężczyzni :
1. Stepniak Kacper             UKS TRI Rumia                                    1:48’43”
2. Sowiński Miłosz              AZS AWF Wrocław                             1:48’54”
3. Oliwa Michał                  REAL 64-STO Leszno                          1:49’45”
Kategoria elita kobiety:
1. Jerzyk Agnieszka             REAL 64-STO Leszno                         2:02’41”
2. Klimas Paulina                 AZS AWF Wrocław                             2:05’39”
3. Łagownik Marta               UKS DWÓJKA Gdańsk                      2:08’13”
 Kategoria AGE GRUP:
M45 : Mistrzem Polski został nasz zawodnik Grzegorz Sądel 
1. Sądel Grzegorz                ZKS TRIATHLON Drzonków           2:16’44”
2. Hawrot Sylwester             CROWN Goleniów                              2:18’04”
3. Ziółkowski Marek              Wrocław                                           2:18’40”
M50 : tuż za podium na 4 miejscu uplasował się Dudkowiak Jacek ZKS TRIATHLON Drzonków czas 2:39’49”

Kamil Kasperczak trzeci w Portugalii

Tomasz Cygański

W Portugalii odbyły się zawody z cyklu kwalifikacji do MIO (Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich)
Reprezentant ZKS Drzonków Kamil Kasperczak wywalczył na tej imprezie wysokie trzecie miejsce. Zwyciężył zawodnik z Włoch Giorgio Malan, a miejsce drugie zajął Rosjanin Jegor Gromadzki.
Nasz zawodnik zajmując tak dobrą pozycję wywalczył sobie prawo startu w przyszłorocznych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich które odbędą się w Argentynie.
Gratulujemy !

MŚ Młodzieżowców w Szekesfehervar – Węgry

Tomasz Cygański

W pierwszym dniu MŚ młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym zawodniczki naszego klubu Magda Klemczyńska i Natalia Dominiak uplasowały się na 8 miejscu. W gronie 16 sztafet zwyciężyły Węgierki przed Włoszkami i zawodniczkami z Gwatemali. Jutro start Łukasza Gutkowskiego i Daniela Ławrynowicza.