Obraz nagłówka - Zielonogórski Klub Sportowy

Archiwa miesięczne

4 artykuły

Memoriał Zbigniewa Majewskiego

Tomasz Cygański

W Drzonkowie odbyły się zamykające rok startów zawody pięciobojowe-Memoriał Zbigniewa Majewskiego. Do rywalizacji w obsadzie międzynarodowej przystąpili zawodnicy kategorii trójbój, czwórbój i pięciobój. Oprócz Polaków o medale walczyli reprezentanci  Czech, Ukrainy, Rosji, Francji, Egiptu, Niemiec, Turcji i Białorusi.

Ogromnym sukcesem zakończyła się rywalizacja Polaków w kategorii senior. Na podium znalazło się troje naszych reprezentantów. Wśród kobiet na trzecim stopniu podium stanęła Marta Kobecka, która po zwycięstwie w turnieju szermierczym, bardzo dobrym występie na parkurze i mocnym pływaniu zajmowała pierwszą pozycję na starcie laser run’u. Bardzo dobrze biegające i strzelające zawodniczki z Turcji i Niemiec od początku odrabiały straty do prowadzącej Polki. Ostatecznie jako pierwsza metę przekroczyła zawodniczka z Turcji Ipek Aksin, przed Niemką Esther Fernandez Donda i Martą Kobecką.
Równie emocjonująca okazała się rywalizacja mężczyzn w tej samej kategorii. Walka o złoty medal rozegrał się między Egipcjaninem Ahmedem Elgendy a Kamilem Kasperczakiem. Tuż za plecami tej dwójki toczył  się bój o brązowy medal między Sebastianem Stasiakiem a Danielem Ławrynowiczem. Zwycięzcą zawodów został Elgendy, który przekroczył linię mety 3 sekundy przed Kamilem Kasperczakiem. Na trzecim stopniu podium stanął Sebastian Sasiak.
W kategorii Juniorek na podium znalazły się-na miejscu pierwszym Esther Fernandez Donda, na drugim Katarzyna Ligęza, na trzecim, debiutująca w jeździe konnej Michalina Wierzba. Wśród mężczyzn złoty medal zdobył Ahmed Elgendy, srebro Kamil Kasperczak, brąz Eryk Karnik.
W zmaganiach czwórboistek najlepsza okazała się ponownie Esther Fernandez Donda, przed Michaliną Wierzbą i Ewą Pydyszewską. Wśród mężczyzn tryumfował reprezentant Czech Jiri Bauer, który pokonał zdobywcę srebrnego medalu Olafa Paradowskiego i trzeciego na podium Białorusina Kirila Baranouski.
W kategorii trójboistek bezkonkurencyjna okazała się Niemka Fernandez Donda. Na drugim stopniu podium stanęła Polka Nela Szczur, trzecie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Aleksandra Kasperczak. Wśród panów w tej kategorii zwyciężył Olaf Paradowski, drugie miejsce wywalczył Maciej Klimek a na trzecim stopniu podium stanął reprezentant Rosji Ivan Sergeev.

WIGILIA 2019

Tomasz Cygański

W dniu dzisiejszym odbyła się Wigilia Zielonogórskiego Klubu Sportowego. Prezes Paweł Sroczyński powitał zaproszonych gości, działaczy, sponsorów, zawodniczki, zawodników oraz cały sztab szkoleniowo – trenerski. Jak co roku każda z sekcji złożyła sobie świąteczne życzenia.

W imieniu zarządu klubu składamy wszystkim sportowcom , trenerom oraz sympatykom naszego klubu Wszystkiego Najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Halowe Mistrzostwa Klubu ZKS Drzonków w LASER – RUN

Tomasz Cygański

W dniu 14.12.2019 odbyła się pierwsze Halowe Mistrzostwa Klubu ZKS Drzonków w konkurencji LASER – RUN. Na starcie stanęło 37 zawodniczek i zawodników. Każda grupa wiekowa miała dostosowany dystans biegowy wraz ze strzelaniem. Druga edycję planujemy w okresie letnim na otwartej strzelnicy plenerowej.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

Grupa młodzieżowa juniora oraz juniora młodszego ( 5 strzelań + 5 razy 300m)

  • FILIP OLEJNIK                                               7:14,90
  • ALEKSANDRA SOBOLEWSKA                     9:20,00
  • AGNIESZKA WYSOKIŃSKA                         8:33,60
  • ALEKSANDRA KASPERCZAK                       7:28,01
  • NELA SZCZUR                                               7:01,28
  • PAWEŁ MILUCH                                          7:15.78
  • DOMINIK BUJKO                                         6:59,01
  • CYPRIAN CYBULSKI                                     5:57,90
  • JULIA DABROWSKA                                    7:46,08
  • GERARD MACHEL                                       6:18,10
  • EWA PYDYSZEWSKA                                   7:49,00
  • MICHAŁ JABŁOŃSKI                                    7:27,89

Grupa A ( 6 strzelań + 6 razy po 150 m) – chłopcy

  • MIESZKO ORAWIEC                                    8:00,01
  • DRAGAN SZCZUR                                        6:57,90
  • BORYS SZCZUR                                            8:35,90
  • KAROL KURIANOWICZ                              8:35,00
  • ANTONI HOŁUBICKI                                  7:53,78
  • BORYS SAWAŚCIUK                                    8:10.23
  • TYTUS GORZECHOWSKI                            8:46,90
  • WOJCIECH KURIANOWICZ                        8:36,67
  • KAMIL PAWLIKOWSKI                               8:13,17
  • JAN KORSAK                                                 5:46,00

Grupa A ( 6 strzelań + 6 razy po 150 m) – dziewczęta

  • NADIA DROZDEK                                        8:06,90
  • HANNA MACEWICZ                                    8:59,90
  • JULIA WISZNIOWSKA                                 7:30,01
  • MATYLDA HORBACZ                                  6:26,90
  • HANNA PAWLIKOWSKA                           7:29,89
  • MARTYNA MAĆKOWIAK                           8:25,45
  • ZUZANNA JASTRZĘBSKA                            9:07,12
  • LENA PILCH                                                  7:51,23
  • KLAUDIA DASZKOWSKA                            10:42,90

Grupa B  ( 4 strzelania + 4 razy 150 m)

  • KACPER GRALA                                            4:59,00
  • STANISŁAW CZUBA                                    6:10,89
  • KAMIL STASIŃSKI                                        4:21.39
  • MACIEJ IGNASZAK                                      3:54,89
  • KAROL ANDRZEJEWSKI                              5:53,90
  • MIŁOSZ TURZAŃSKI                                    5:04,90
  • KORNELIA DUDZIAK                                   6:45,89

Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom gratulujemy !