Header Image - Zielonogórski Klub Sportowy

Monthly Archives

7 Articles

Plan treningowy – Pięciobój Nowoczesny

by Tomasz Cygański

Plan treningów dla grupy A i B w dniach 11-12 września 2020

Piątek 11.09.2020

  • Grupa A

Strzelanie 17:00-18:00 (trener Poźniak)

Pływanie 18:00-19:00( trener Kapłon)

  • Grupa B

Pływanie 17:00-18:00 (trener Kapłon)

Sobota 12.09.2020

  • Grupa A

Strzelenie 11:00-12:00 ( trener Poźniak)

Pływanie 12:00-14:00 ( trener Kapłon)

  • Grupa B

Pływanie 11:00-12:00 ( trener Kapłon)

Strzelanie 12:00-13:00 ( trener Poźniak)

Pięć medali pięcioboistów ZKS-u na MP juniorów i seniorów

by Tomasz Cygański

Złoto, dwa srebra i dwa brązy – to dorobek zawodników ZKS-u Drzonków na rozegranych w ostatni weekend na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego mistrzostw Polski. Po najcenniejszy krążek sięgnęła w rywalizacji juniorek Nela Szczur.

Nela spisała się świetnie w kończącym zmagania czwórboistek laser-runie, podczas którego wyprzedziła broniącą tytułu sprzed roku Ewę Pydyszewską, zgarniając drugi tytuł mistrzyni kraju w ciągu dwóch tygodni (po trójbojowym mistrzostwie wśród juniorek młodszych). Dwa lata starsza zawodniczka klubu-gospodarza imprezy zakończyła starty w mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej ze srebrnym medalem, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Adrianna Kapała z UKS-u G-8 Bielany Warszawa.

Również rywalizacja juniorów przyniosła srebro ZKS-owi, a to za sprawą Cypriana Cybulskiego, który uległ jedynie Maciejowi Klimkowi z RTP Victorii Radom. Podium uzupełnił najstarszy z uczestników tegorocznych mistrzostw Polski juniorów, Bartosz Michalczyk, dając klubowi z Bielan drugi brąz podczas zawodów w Drzonkowie.

Seniorska rywalizacja dała klubowi z Drzonkowa medal z najmniej cennego kruszcu. Szymon Staśkiewicz do kolekcji, którą rozpoczął złotem w 2008 roku, dołożył już siódmy krążek seniorskich mistrzostw Polski. W rywalizacji ze swoimi reprezentacyjnymi kolegami przegrał jedynie z Sebastianem Stasiakiem, który swój piąty tytuł mistrzowski zdobył dla KS-u Olimpia Zielona Góra, a także z Łukaszem Gutkowskim, który wywalczył srebro reprezentując Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legię Warszawa.

Miłą niespodziankę swoim trenerom sprawiła Agnieszka Wysokińska – zawodniczka z rocznika 2000 również stanęła na najniższym stopniu podium, ulegając jedynie bardziej doświadczonym Annie Maliszewskiej, która podobnie jak jej klubowy kolega wywalczyła piąte złoto na krajowym podwórku wśród seniorek, oraz wracającej po rocznej przerwie na podium Marcie Kobeckiej z UKS-u „Kapry-Armexim” Pruszków.

Rywalizacja w Drzonkowie, w której ZKS był najliczniej reprezentowanym polskim klubem, odbywała się także w kategorii międzynarodowej. Na szczególne wyróżnienie zasługują nasze juniorki, które przegrały wyłącznie z Czeszką Barborą Hartmanovą.

Wojciech Nowakowski

ZKS Drzonków – plany sekcji Pięciobój Nowoczesny 2020/2021

by Tomasz Cygański

ZKS  – Pięciobój Nowoczesny

GRUPY 2020/2021

Korekta z dnia 06.09.2020

Poniżej zamieszczamy listę zawodniczek i zawodników którzy rozpoczną treningi od września 2020. Grupa A, B C – rozpoczyna zajęcia do 07.09.2020 ( poniedziałek zgodnie z podanym planem). Każda z grup ma swojego prowadzącego trenera. Składki członkowskie klubu nie zmieniły sie i wynoszą :

Grupa – Sen, Młd, Jun, Jmł , OSSM – 130 zł miesięcznie ( osoby mieszkające na stałe w internacie i budynku KLUBOWYM – opłata również się nie zmienia.

Grupa A – 130 zł miesięcznie

Grupa – B – 130,00 zł miesiecznie

Grupa – C- 100,00 zł miesięcznie

Składki prosimy wpłacać na poniższy numer konta bankowego:

PEKAO SA

77 1240 6843 1111 0010 6798 3842

ZKS Drzonków

Ul – Drzonków – Olimpijska 20

Z dopiskiem – opłata składki członkowskiej ( imię i nazwisko zawodniczki/ka) za miesiąc …..

GRUPA (Senior, Młodzieżowiec oraz OSSM)

  1. Bujko Dominik
  2. Cybulski Cyprian
  3. Dąbrowska Julia
  4. Dominiak Natalia
  5. Dyka Iga
  6. Gontowiuk Kajetan
  7. Hołubicki Antoni
  8. Horbacz Matylda
  9. Jabłoński Michał
  10. Jaworski Bartosz
  11. Kasperczak Alekasandra
  12. Kasperczak Kamil
  13. Lewandowski Aleksander
  14. Machaj Adam
  15. Maćkowiak Martyna
  16. Marcinkowska Maja
  17. Miluch Paweł
  18. Olejnik Filip
  19. Pydyszewska Ewa
  20. Sikora Jan
  21. Sobolewska Aleksandra
  22. Staśkiewicz Szymon
  23. Szczur Dragan
  24. Szczur Nela
  25. Wiszniowska Julia
  26. Wysokińska Agnieszka
  27. Zdrzenicka Julia

Grupa A

Trener Marcin Horbacz

Tel: 603672717

  1. Andrzejewski Karol
  2. Drozdek Nadia
  3. Dudziak Kornelia
  4. Gorzechowski Tytus
  5. Ignaszak Maciej
  6. Jastrzębska Zuzanna
  7. Jaworski Michał
  8. Krawczyk Tymoteusz
  9. Kurianowicz Karol
  10. Kurnianowicz Wojciech
  11. Lachowicz Karolina
  12. Loch Nikodem
  13. Loch Tymoteusz
  14. Macewicz Hania
  15. Majewski Maximilian
  16. Marcinkowska Maja
  17. Marcinkowski Tymoteusz
  18. Orawiec Mieszko
  19. Owsińska Partycja
  20. Pawlikowska Hania
  21. Pawlikowski Kamil
  22. Pilch Lena
  23. Sadowski Marcel
  24. Sawaściuk Borys
  25. Stasiński Adam
  26. Stasiński Kamil
  27. Szczur Borys
  28. Turzański Miłosz
  29. Urbaniak Paweł

Grupa B

Trener Jan Korsak

Tel: 664084557

  1. Czuba Stanisław
  2. Eliasz Emilia
  3. Fryga Filip
  4. Głowacka Kinga
  5. Głowacka Rozalia
  6. Grala Kacper
  7. Heyduk Bartosz
  8. Januszewicz Mikołaj
  9. Kita Marta
  10. Kita Zuzanna
  11. Krysiak Lena
  12. Napieralska Minika
  13. Orawiec Beniamin
  14. Pilarz Patryk
  15. Potega Betina
  16. Sławiński Jakub
  17. Syroka Piotr
  18. Szajek Marta
  19. Szulczyńska Oliwia
  20. Szulczyński Kuba
  21. Wojda Zuzanna
  22. Załęska Ewa

Grupa C

Trener – Barbara Kapłaon tel: 697884999

Trener – Aleksandra Kramer tel: 501787802

  1. Drozdek Lilianna
  2. Czarnecki Stanisław
  3. Eliasz Kamila
  4. Faber Nataniel
  5. Gontowiuk Lena
  6. Gontowiuk Nikodem
  7. Jabłonka Kajetan
  8. Kita Gabriela
  9. Kozłowski Mikołaj
  10. Macewicz Kostek
  11. Majewska Suzan
  12. Orawiec Halszka
  13. Polewski Jacek
  14. Popławski Michał
  15. Smorawińska Aleksandra
  16. Smorawiński Karol
  17. Szatkowski Aleksander
  18. Wojda Zuzanna
  19. Załęski Jakub
  20. Załęski Szymon

Kierownik sekcji

Tomasz Cygański

tel: 603868477