Header Image - Zielonogórski Klub Sportowy

Reprezentanci ZKS Drzonków z 4 medalami 49 Wojskowych Mistrzostw Świata !!!

by Tomasz Cygański

Natalia Dominiak i Kamil Kasperczak reprezentowali Polskę podczas bardzo wymagającej, pięciodniowej imprezy rozgrywanej na obiektach WOSiR Drzonków.


Ostatnie w tym sezonie zawody rangi mistrzowskiej otworzyła rywalizacja sztafet kobiet i mężczyzn w pięcioboju nowoczesnym.
 Do walki o medale wśród kobiet stanęła polska sztafeta w składzie Natalia Dominiak i Małgorzata Karbownik. Polki nie miały sobie równych i już pierwszego dnia zawodów cieszyliśmy się ze złota. Kolejne komplety medali przeznaczone były dla najlepszych w rywalizacji indywidualnej. 
Zarówno Natalia Dominiak jak i Kamil Kasperczak dotarli do finałowego etapu, gdzie odnotowali bardzo udane występy. Natalia Dominik została 6 zawodniczką na mecie finału kobiet. Kamil Kasperczak został najwyżej sklasyfikowanym Polakiem, do mety wyścigu dotarł jako 10, zdobywając wspólnie z Danielem Ławrynowiczem i Sebastianem Stasiakiem brązowy medal w drużynie. 


Ostatniego dnia mistrzostw do powiększenia puli medali zdobytych przez biało-czerwonych przyczyniła się Natalia Dominiak, która w duecie z Małgorzatą Karbownik ponownie sięgnęła po złoto, tym razem w sztafecie Obstacle Laser Run.

Polacy w składzie Natalia Dominiak ,Kamil Kasperczak, Małgorzata Karbownik i Daniel Ławrynowicz stanęli na drugim stopniu podium w klasyfikacji drużynowej w Obstacle Laser Run.

Filip Drzewiecki – piaty raz mistrzem Polski w biegach przeszkodowych !!!

by Tomasz Cygański

Reprezentant Zielonogórskiego Klubu Sportowego Filip Drzewiecki wywalczył tytuł mistrza Polski w kategorii 14-15 lat w biegach przeszkodowych na dystansie 3km. Impreza odbyła się w miejscowości Radotki koło Płocka. Dodatkowo Filip wystartował na torze OCR na dystansie 400 m gdzie uplasował się na drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej. Jego czas kwalifikuje go do finału seniorskiego zajmując trzecie miejsce. Wielkie gratulacje dla Filipa, który szykuje się na wyjazd do Pekinu, gdzie odbędą się pierwsze mistrzostwa świata organizowane przez federację UIPM w biegach przeszkodowych. Trzymamy kciuki.

Dwa medale dla Polski podczas 49 Wojskowych Mistrzostw Świata 2025 w pięcioboju nowoczesnym. Zielona Góra – Drzonków 2025.

by Tomasz Cygański

Małgorzata Karbownik i Natalia Dominiak stanęły do walki o pierwszy komplet medali podczas 49 Wojskowych Mistrzostw Świata w pięcioboju nowoczesnym, o który ubiegało się siedem sztafet kobiet. Nasze zawodniczki okazały się piątą sztafetą w klasyfikacji generalnej turnieju szermierczego. Polski duet zgromadził 230 punktów. Kolejna odsłona rywalizacji – OCR (tor przeszkód), pokazała, że Polki poważnie myślą o medalu. Okazały się bezkonkurencyjne osiągając czas 1:27,44 (243 punkty) i obejmując prowadzenie w tabeli wyników po dwóch konkurencjach. Małgorzata Karbownik i Natalia Dominiak wygrywały ponownie – podczas sztafetowego wyścigu na dystansie 2×100 metrów stylem dowolnym (2:08,09, 294 punkty) i w finałowej konkurencji łączonej – laser run (14:04,30, 456 punktów). Z ogromną przewagą nad rywalkami finiszowały, zdobywając pierwszy złoty medal mistrzostw.
Wicemistrzyniami zostały Węgierki, na trzecim stopniu podium stanęły Włoszki.

Kolejny brązowy medal dla polskiej sztafety wywalczyli  Łukasz Gutkowski oraz Daniel Ławrynowicz Dziewięć duetów mężczyzn, w tym reprezentanci Polski walczyło o medale sztafetowe 49 Wojskowych Mistrzostw Świata 2025. Biało-czerwoni uplasowali się na 5 miejscu, po pierwszym etapie rywalizacji – turnieju szermierczym. Zgromadzili 228 punktów (10 punktów straty do strefy medalowej). W zaciętej walce na torze przeszkód osiągnęli czwarty wynik, umacniając swoją pozycję wśród czołówki (1:02,06, 319 punktów). Szóści w pływaniu z czasem 1:58,86 (313 punktów), wyruszyli na trasę biegu ze strzelaniem z pozycji 4, za Egipcjanami, Ukraińcami i Francuzami i stratą 18 sekund do pozycji na podium. Bezkonkurencyjni na trasie biegu ze strzelaniem (11:58,64, 582 punkty) zdołali odrobić dystans dzielący ich od francuskiej sztafety. Finiszowali zdobywając drugi, tym razem brązowy krążek dla reprezentacji Polski. Zwyciężyli Egipcjanie przed sztafetą z Ukrainy.

Anna Samokhina i Szymon Turzański zwycięzcami Międzywojewódzkich

by Tomasz Cygański

Podczas tegorocznych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Sportowym i Rekreacji im Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie , młodzi sportowcy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w dwuboju nowoczesnym. Rywalizacja składała się z dwóch konkurencji – biegu na dystansie 600 metrów oraz pływania stylem dowolnym na 50 metrów.

Zawody rozpoczęły się od rywalizacji na pływalni. Tam czekał na nich sprint w wodzie – 50 metrów stylem dowolnym. Liczyła się przede wszystkim dynamika, technika i walka o każdą sekundę. Starty na torach były bardzo widowiskowe, a różnice na mecie często minimalne. Następnie zawodniczki i zawodnicy musieli zmierzyć się z wymagającym dystansem, który sprawdzał zarówno szybkość, jak i wytrzymałość. Emocji nie brakowało – każdy start był pełen zaangażowania, a głośny doping dodawał młodym sportowcom sił na ostatnich metrach. O końcowym wyniku decydowała suma osiągnięć z obu konkurencji. Dwubój pokazał, jak wszechstronni potrafią być młodzi zawodnicy, a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w ich dalszej sportowej przygodzie.

W klasyfikacji generalnej  bezkonkurencyjni byli reprezentanci Zielonogórskiego Klubu Sportowego z Drzonkowa. Anna Samokihina i Szymon Turzański zwyciężyli zarówno w konkurencji pływania, jaki biegania. Poniżej zamieszczamy wyniki wszystkich uczestników zakończonego wydażenia sportowego.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom.

DSC_9172
PDF Embedder requires a url attribute

Zgrupowanie szermiercze Człuchów – 2025

by Tomasz Cygański

W dniach 1-11.07.2025r. odbył się obóz sportowy w Człuchowie, w którym uczestniczyło 43 zawodników z klubów szermierczych SKS Flesz Świdnica, ZKS Drzonków  oraz  GTS Zielona Góra.

Codziennie odbywały się intensywne treningi szermiercze w hali sportowej znajdującej się na terenie ośrodka. Zajęcia wzbogaciła obecność zawodników z innych klubów szermierczych, m.in. ze Szczecina i Gliwic, co umożliwiło zorganizowanie turnieju szermierczego, wspólnych walk i wymianę doświadczeń. Oprócz treningów szermierczych, dzieci brały udział w treningach biegowych oraz grały w różnorodne gry zespołowe.

Wykorzystywaliśmy także infrastrukturę ośrodka – boiska sportowe i pływalnię. Czas wolny spędzaliśmy aktywnie nad jeziorem Człuchowskim.

Zorganizowaliśmy również dwie wycieczki – zwiedziliśmy ruiny Zamku krzyżackiego oraz Muzeum Regionalne w Człuchowie. Odwiedziliśmy Canpol, gdzie dzieci miały okazję skorzystać z atrakcji tamtejszego zoo oraz toru gokartowego.

Obóz był doskonałą okazją do rozwijania umiejętności sportowych, integracji i aktywnego wypoczynku.

XXXI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Pięcioboju Nowoczesnym – ZKS Drzonków na 1 miejscu w klasyfikacji klubowej !

by Tomasz Cygański

W drugim dniu zmagań XXXI OOM odbyły się zawody w konkurencji sztafet. W kategorii U16 na 24 sklasyfikowane zespoły w pierwszej ósemce zameldowały się aż trzy z naszego klubu.

  • Miejsce pierwsze zajęła para GRADOŃ Maja i KURIANOWICZ Wojciech.
  • Miejsce piąte zajęła para SAMOKHINA Wiktoria i  LUSTIUK Tymofiy.
  • Miejsce ósme przypadło DUDZIAK Kornelii  i Tymoteuszowi KRAWCZYKOWI.

Wśród sztafet w dwuboju dziewcząt nasza para GONTOWIUK Lena oraz SMORAWIŃSKA Aleksandra uplasowały się na pozycji trzynastej.

W klasyfikacji wojewódzkiej uplasowaliśmy się na czwartym miejscu.

Brawa dla wszystkich zawodniczek, zawodników oraz sztabu szkoleniowego !!!

Cztery medale lubuskich pięcioboistów w konkurencji indywidualnej na XXXI OOM w Pięcioboju Nowoczesnym !!!

by Tomasz Cygański

W pierwszym dniu XXXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży organizowanej w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie, reprezentacja Zielonogórskiego Klubu Sportowego wywalczyła cztery medale w konkurencji indywidualnej. Złote krążki  zdobyli Maja GEADOŃ oraz Wojciech KURIANOWICZ w trójboju nowoczesnym. W tej samej kategorii wiekowej brązowe medale wywalczyli Wiktoria SAMOKHINA oraz Tymofiy LUSTIUK .

Poniżej zamieszczamy wyniki wszystkich naszych reprezentantek oraz reprezentantów:

6m – LUSTIUK Danylo – dwubój chłopców.

19m – GONTOWIUK Lena – dwubój dziewcząt

8m – DUDZIAK Kornelia – trójbój dziewcząt

16m – KRAWCZYK Tymoteusz – trójbój chłopców

19m – KRÓLIK Wojciech – trójbój chłopców

W dniu jutrzejszym odbędą się sztafety. Trzymamy kciuki !

Wielkie gratulacje dla zawodniczek, zawodników oraz trenerów naszego klubu.

Hanna Sergiel na 4 miejscu w MP !

by Tomasz Cygański

W miniony weekend zawodniczka naszego klubu HANNA SERGIEL zajęła na koniu NESTOR S 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodych Jeźdźców w najtrudniejszej konkurencji jeździeckiej WKKW. Mistrzostwa zostały rozegrane w Strzegomiu w ramach Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich CCI Strzegom Horse Trials. Gratulujemy zawodniczce i życzymy kolejnych sukcesów!!!

Beta Pakulska

BIURO KLUBU !!!

by Tomasz Cygański

Informujemy , że biuro klubu w następujących dniach będzie czynne w godzinach:

Poniedziałek 23.06.2025 – 9.00-15.00

Wtorek 24.06.2025 – 9.00 – 15.00

Środa 25.06.2025 – 9.00 – 15.00

Czwartek 26.06.2025 – 9.00-15.00

Tomasz Cygański

Zuzanna Gradoń, Maja Biernacka, Hanna Jakubowska i Małgorzata Karbownik w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Europy

by Tomasz Cygański

Po rozstrzygnięciu rywalizacji sztafetowej, przyszedł czas na walkę o tytuły indywidualne. Jako pierwsze o miejsce w 36-osobowym półfinale starały się kobiety. W rozegranej dziś fazie eliminacyjnej wystąpiły 43 zawodniczki. Zostały podzielone na dwie grupy kwalifikacyjne po 21 uczestniczek w każdej.
Polskę reprezentowały Zuzanna Gradoń, Maja Biernacka, Aleksandra Kasperczak (grupa kwalifikacyjna A), Hanna Jakubowska, Małgorzata Karbownik i Zofia Wyczołek (grupa B).

Kwalifikacyjna grupa A
Najwyższy wynik szermierki, spośród Polek rywalizujących w ramach kwalifikacyjnej grupy „A”, osiągnęła Aleksandra Kasperczak. Nasza zawodniczka zajęła 6 miejsce w klasyfikacji turnieju, a przy swoim nazwisku zapisała 234 punkty. Maja Biernacka, z wynikiem 226 punków znalazła się na 9 pozycji w tabeli. Zuzanna Gradoń zgromadziła 202 punkty, ten rezultat oznaczał 17 lokatę.
Tor przeszkód okazał się niestety pechowy dla naszej najwyżej notowanej na planszy szermierczej zawodniczki. Aleksandra Kasperczak zakończyła swój występ eliminacją. 11 czas wyścigu na trasie OCR należał do Zuzanny Gradoń (0:53,26). Maja Biernacka odnotowała 13 wynik.
Po rozstrzygnięciu pływania Maja Biernacka i Zuzanna Gradoń zajmowały miejsca w strefie awansu (odpowiednio 13 i 14 lokata). Eliminacja na torze przeszkód pokrzyżowała niestety plany Aleksandry Kasperczak na wejście do półfinałowej 36.
Świetne występy Zuzanny Gradoń i Mai Biernackiej na trasie konkurencji łączonej zapewniły im miejsce wśród półfinalistek. Zuzanna Gradoń ustanowiła drugi najlepszy wynik laser run. Na mecie zameldowała się jako 7. Chwilę po niej, 9 w kolejności finiszowała Maja Biernacka, mogąc cieszyć się z awansu.
Pomimo osiągnięcia bardzo dobrego wyniku w biegu ze strzelaniem (8 wynik w klasyfikacji), w półfinale zabraknie Aleksandry Kasperczak, która ukończyła rywalizację jako 19.

Kwalifikacyjna grupa B
Od udanego występu w szermierce, eliminacyjne zmagania rozpoczęła Małgorzata Karbownik. Na swoją korzyść rozstrzygnęła 12 pojedynków, zdobywając 226 punktów. Zofia Wyczołek, z wynikiem 194 punkty została sklasyfikowana na pozycji 15. Problemów w turnieju nie udało się uniknąć Hannie Jakubowskiej. Polka zajęła 20 lokatę i czekała ją bardzo trudna walka o półfinał.
Świetne przygotowanie do nowej konkurencji – OCR, po raz kolejny pokazała Małgorzata Karbownik. Ustanowiła drugi najlepszy wynik rywalizacji na torze przeszkód trafiając dzięki temu do ścisłej czołówki w klasyfikacji po dwóch rozegranych konkurencjach (2 miejsce). Zofia Wyczołek pokonała trasę w czasie 0:51,66. W grupie „A” ten wynik dałby jej 11 miejsce, w grupie „B”, w której walczyła o półfinał był to 17 rezultat. Mniej udany występ na trasie OCR należał do Hanny Jakubowskiej. Po zsumowaniu wyników obu konkurencji (szermierki i OCR) spadła na 22 lokatę.
Dzięki osiągnięciu czołowych rezultatów wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym, zarówno Małgorzata Karbownik jak i Zofia Wyczołek awansowały w klasyfikacji generalnej. Karbownik została nową liderką, Wyczołek przesunęła się na pozycję 16. Hanna Jakubowska zmniejszyła stratę do rywalek, ale pozostała na miejscu 22.
Dobrze rozegrany wyścig w laser run zagwarantował Małgorzacie Karbownik przepustkę do półfinału. Polka pojawiła się na mecie jako 3.
Od startu w pogoń za zawodniczkami ze strefy awansu rzuciła się Hanna Jakubowska. Każda pętla biegu i wizyta na strzelnicy przybliżały ją do sukcesu. Nasza reprezentantka ukończyła wyścig podwójnie szczęśliwa. Po pierwsze jako zdobywczyni kwalifikacji do półfinału, po drugie jako autorka najlepszego czasu konkurencji łączonej.
W kolejnej odsłonie indywidualnej walki o medale zabraknie niestety Zofii Wyczołek, której nie udało się obronić 16 lokaty zajmowanej przed finałowym laser run. Na mecie pojawiła się jako 19 zawodniczka kwalifikacyjnej grupy „B”.

Brawa dla naszych reprezentantek!