W dniu 04.03.2023 (sobota) odbędą się zawody w kategorii juniorów młodszych w dwuboju i trójboju nowoczesnym. Dzień wcześniej zaplanowana jest konferencja techniczna , która odbędzie się w późnych godzinach wieczornych. Szczegółowy program zostanie podany do dnia 26.02.2023.
Poznaliśmy zwycięzców pierwszych tym roku kalendarzowym zawodów halowych, z cyklu Puchar Polski. W imprezie wzięli udział zawodnicy kategorii Junior Młodszy, Junior, Młodzieżowiec i Senior. To pierwsza, organizowana w Polsce rywalizacja, w której skład wliczono punktację z toru przeszkód. Organizatorzy Pucharu Polski przygotowali dla startujących tor o długości 30 metrów, zbudowany z sześciu różnych przeszkód.
Zgodnie z nowymi przepisami, czas ukończenia toru przekładał się na ilość zdobytych punktów. System zdobywania punktów jest bardzo podobny do tego, z konkurencji pływackiej (w tym przypadku, na trzydziesto metrowym torze, 250 punktów zdobywał zawodnik, który ukończył go w czasie 30 sekund, każda sekunda poniżej tej granicy dawała dodatkowe dwa”oczka”, po przekroczeniu 30 sekund, punkty z puli 250 były odejmowane).
Bardzo pracowite trzy dni startów mają za sobą zawodniczki i zawodnicy kategorii U17. Oprócz rywalizacji trójbojowej, w której do tej pory walczyli o medale, wzięli udział w oddzielnym turnieju szermierczym zorganizowanym dla ich kategorii i zaprezentowali swoje umiejętności na torze przeszkód, punktując w ten sposób w pełnym pięcioboju.
Rywalizację w nowej konkurencji podjęli zawodnicy wszystkich kategorii, oprócz Seniorów, zrezygnowała z niej również część reprezentantów Polski kategorii Młodzieżowiec. Najstarsi pięcioboiści, zostali sklasyfikowani w jeździe konnej. To właśnie w pięcioboju z jazdą konną wystartują podczas zaplanowanej na 7 marca pierwszej edycji Pucharu Świata.
Najmocniejsi wśród Seniorów okazali się Natalia Dominiak (ZKS Drzonków) i Łukasz Gutkowski (STPP „CWKS” Legia). Oboje zostali zwycięzcami turnieju szermierczego, tryumfowali również w konkurencji łączonej. Zarówno Natalia jak i Łukasz przekroczyli linię mety z ogromną przewagą (Natalia Dominiak – 33 sekundy, Łukasz Gutkowski – 83 sekundy, przed kolejnym zawodnikiem).
Srebrny medal w kategorii Open wśród kobiet, wywalczyła Małgorzata Karbownik (STPP „CWKS” Legia), na trzecim stopniu podium stanęła Ewa Pydyszewska (ZKS Drzonków). Drugie miejsce w klasyfikacji Open wśród mężczyzn, zajął Kamil Kasperczak (ZKS Drzonków), brązowy medal zdobył reprezentant Litwy Nojus Chmieliauskas.
Klasyfikacja Młodzieżowiec (pięciobój z jazdą konną) KOBIETY
1 miejsce – Małgorzata Karbownik STPP „CWKS” Legia
2 miejsce – Ewa Pydyszewska ZKS Drzonków
3 miejsce – Pola Wolska STPP „CWKS” Legia
Klasyfikacja Młodzieżowiec (pięciobój z jazdą konną) MĘŻCZYŹNI
1 miejsce – Nojus Chmieliauskas Litwa
2 miejsce – Maciej Klimek RTP „Victoria” Radom
3 miejsce – Michał Jabłoński ZKS Drzonków
Klasyfikacja Młodzieżowiec (pięciobój z torem przeszkód) KOBIETY
1 miejsce – Małgorzata Karbownik STPP „CWKS” Legia
2 miejsce – Teja Pakinkyte Litwa
3 miejsce – Pola Wolska STPP „CWKS” Legia
Klasyfikacja Młodzieżowiec (pięciobój z torem przeszkód) MĘŻCZYŹNI
1 miejsce Nojus Chmieliauskas Litwa
2 miejsce Jonas Kalaminskas Litwa
3 miejsce Paulius Vagnorius Litwa
Klasyfikacja Junior (czwórbój + tor przeszkód) KOBIETY
1 miejsce – Magorzata Karbownik STPP „CWKS” Legia
2 miejsce – Pola Wolska STPP „CWKS” Legia
3 miejsce – Anastasija Kancyte Litwa
Klasyfikacja Junior (czwórbój + tor przeszkód) MĘŻCZYŹNI
1 miejsce – Nojus Chmieljauskas Litwa
2 miejsce – Lukas Gaudiesius Litwa
3 miejsce – Krystof Svarc Czechy
Klasyfikacja Junior Młodszy (trójbój + tor przeszkód + szermierka) KOBIETY
1 miejsce – Hanna Jakubowska STPP „CWKS” Legia
2 miejsce – Alexandra Fernandes Czechy
3 miejsce – Zofia Wyczołek UKS „G-8” Bielany
Klasyfikacja Junior Młodszy (trójbój + tor przeszkód + szermierka) MĘŻCZYŹNI
1 miejsce – Franciszek Dubrawski UKS „G-8” Bielany
2 miejsce – Bartosz Szmytke UKS „G-8” Bielany
3 miejsce – Liuteuras Valeika Litwa
Klasyfikacja Junior Młodszy (trójbój + szermierka) KOBIETY
Grupa Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzież z Drzonkowa uczestniczyła w siedmiodniowym zgrupowaniu kondycyjnym w Karpaczu. Trening biegowy w górach, pływanie oraz strzelanie, to realizacja założonego planu treningowego. Dodatkowo po wszystkich zajęciach nasi podopieczni mogli korzystać ze stoków narciarskich.
Pierwszy Puchar Polski w Pięcioboju Nowoczesnym 2023!
W dniach 17-19.02.2023 w Drzonkowie odbędzie się pierwsza edycja Pucharu Polski w obsadzie międzynarodowej w Pięcioboju Nowoczesnym. Na obiektach WOSiR po raz pierwszy zorganizowany zostanie tor przeszkód (obstacle discipline), który zgodnie z nowymi przepisami UIPM zostanie przeprowadzony podczas imprezy. Poniżej wstępny plan zawodów:
17.02.2023 – piątek:
14.30 – konferencja U17
15.00 – turniej szermierczy U17
18.00 – konferencja U19,U22 + seniorzy
19.00 – jazda konna
18.02.2023 – sobota
8.30 do 20.00
pływanie U17,U19,U22+ seniorzy
tor przeszkód dla U17,U19,U22.
szermierka U19 + seniorzy
19.02.2023 – niedziela
9.00 do 15.00 bieg na hali wszystkie kategorie wiekowe.
W związku z organizacją toru przeszkód informujemy, że w pierwszej edycji zawodów w Drzonkowie będą dwie klasyfikacje w podanych poniżej kategoriach :
U17
U17 z szermierką
U19
U22
Jedna klasyfikacja bez toru przeszkód, druga klasyfikacja z torem przeszkód. W kategorii seniorów wszystkie zawodniczki i zawodnicy startują bez udziału w nowej konkurencji. Dla tej grupy sportowców organizator zapewnia start w jeździe konnej.
Tor przeszkód (obstacle discipline)
Ze względu na umieszczenie toru na hali podczas pierwszej edycji Pucharu Polski odbędzie się na 30 m długości. Zawodniczki i zawodnicy będą mieli do pokonania 6 przeszkód. Informujemy, że prawo startu w nowej konkurencji mają tylko zawodniczki i zawodnicy zgłoszenie do zawodów w pełnym pięcioboju.
Miło nam poinformować, że nasz klubu w ubiegłym roku uplasował się na wysokim 37 miejscu w klasyfikacji Ogólnopolskiego Systemu Sportu Młodzieżowego. W województwie lubuskim uplasowaliśmy się na drugim miejscu . Wyżej od nas był klub Gwardia Zielona Góra. Nasze osiągniecie nie byłoby możliwe bez ciężkiej pracy naszych sekcji sportowych , które wchodzą w skład naszego stowarzyszenia. To najlepsze podsumowanie pracy szkoleniowej i trenerskiej, niesamowitego zaangażowania zawodników i ich rodziców w rozwój sportowy. Zielonogórski Klub Sportowy otwiera drogę do spełnienia sportowych marzeń w dyscyplinach pięciobój nowoczesny, tenis stołowy i jeździectwo. System Sportu Młodzieżowego to zainicjowany w 1994 roku zbiór zasad i regulaminów definiujący proces szkolenia oraz współzawodnictwa sportowego w Polsce wśród dzieci i młodzieży od 14 do 23 roku życia. W obecnej edycji systemu zliczono 691 wydarzeń (zawodów z cyklu Mistrzostw Polski) z 75 dyscyplin sportowych w grupach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior oraz młodzieżowiec. Łącznie w Systemie Sportu Młodzieżowego uczestniczyło 68683 zawodników z 16 województw, 373 powiatów, 983 gmin i 3782 klubów sportowych.
Gratulacje !!!
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Zamknij