Header Image - Zielonogórski Klub Sportowy

Monthly Archives

9 Articles

Zawody Majowe i Puchar Europy zakończone

by Tomasz Cygański

Ksenia Frałcowa wygrała zawody Polish International Trophy w pięcioboju nowoczesnym w Drzonkowie. W klasyfikacji Pucharu Europy Juniorek (do lat 19) zwyciężyła Adelina Ibatullina.

Zawody rozpoczęły się od konkurencji pływackiej. Wygrała ją Węgierka Rebeka Péter z czasem 2:11,31, o 0,45 s wyprzedzając Rosjankę Ksenię Frałcową.. Najlepszą z dwunastu startujących Polek okazała się Aleksandra Sobolewska, która uzyskała rezultat 2:18,31 i zajęła dziesiąte miejsce.

W szermierce triumfowała Rosjanka Marija Champpu, która w rundzie wstępnej pokonała 30 rywalek. W rundzie bonusowej musiała jednak uznać wyższość Niemki Anny-Renaty Müller, która wygrała w sumie 29 walk w rundzie wstępnej i trzy w rundzie bonusowej. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Francuzka Emma Servais (29+0 wygranych). Prowadzenie w zawodach objęła Champpu przed swoją rodaczką Sofią Serkiną i Węgierką Anną Zs. Tóth. Najwyżej z Polek została sklasyfikowana Natalia Dominiak – awansowała na dziesiąte miejsce dzięki rezultatowi 25+3 wygranych pojedynków.

Kombinacja, która została rozegrana jako następna konkurencja, wywróciła klasyfikację do góry nogami. Prowadzenie objęła dziewiąta przed biegiem połączonym ze strzelaniem Frałcowa, zaś na drugie miejsce z 23. awansowała Litwinka Aurelia Tamasauskaite. Podium przed finałową jazdą konną zamykała ubiegłoroczna triumfatorka, Adelina Ibatullina. Na 15. lokatę spadła najlepsza z Biało-Czerwonych, Natalia Dominiak.

W jeździe konnej czysty przejazd zaliczyło siedem zawodniczek, w tym trzy Polki – Katarzyna Ligęza, Aleksandra Sobolewska i Natalia Dominiak (warto zaznaczyć, że wszystkie trzy są reprezentantkami miejscowego ZKS-u). Dla tej ostatniej oznaczało to utrzymanie pozycji najlepszej Polki (w klasyfikacji łącznej zajęła 11. miejsce). Maksymalne wyniki (300 pkt.) uzyskały także Frałcowa, która tym samym przypieczętowała triumf w zawodach, oraz Marina Carrier, która zajęła trzecie miejsce. Rosjankę i Australijkę na podium rozdzieliła Tamasauskaite, która miała na parkurze trzy zrzutki.

W klasyfikacji czwórboju (do lat 19) triumfowała Ibatullina, wyprzedzając Meksykankę Melisse Mireles i Węgierkę Rebekę Péter.Na siódmym miejscu uplasowała się najlepsza Polka, Wiktoria Wierzba. Zawodniczka UKS-u „Ósemka” Starogard Gdański stanęła także dwukrotnie na podium Pucharu Polski – w kategorii do lat 21 rozdzieliła dwie zawodniczki ZKS-u Drzonków, Natalię Dominiak i Magdę Klemczyńską, a w kategorii juniorskiej wygrała przed Aleksandrą Sobolewską (ZKS Drzonków) i Agnieszką Wysokińską (UKS G-8 Bielany Warszawa).


Daniel Ławrynowicz zajął drugie miejsce na Międzynarodowych Zawodach Młodzieżowców w pięcioboju nowoczesnym w Drzonkowie. Klasyfikację do lat 21 wygrał Andriej Zujew, a do lat 19 Barnabás Burcsik.

Po kombinacji, która otworzyła drugi dzień zmagań, na prowadzeniu znalazł się Andriej Zujew, który o zaledwie punkt wyprzedzał Barnabása Burcsika. Na trzecie miejsce natomiast awansował inny Rosjanin, Aleksander Stepaczew. Daniel Ławrynowicz, który przed tą konkurencją zajmował drugie miejsce, spadł na piątą lokatę, zachowując pozycję najlepszego Polaka.

W jeździe konnej czysty przejazd zaliczyli Zujew, Ławrynowicz, Gerard Machel i Daniel Platek. Dwaj pierwsi znaleźli się dzięki temu na dwóch najwyższych stopniach podium, na najniższym zaś stanął mający jedną zrzutkę Marek Grycz.

W klasyfikacji Pucharu Europy Juniorów w czwórboju zwyciężył Barnabás Burcsik, przed Balázsem Szépem i Gytisem Gudleviciusem. Rozdano także medale Pucharu Polski – wśród młodzieżowców wygrał Ławrynowicz (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia Warszawa) przed Kamilem Kasperczakiem (ZKS Drzonków) i Oskarem Paradowskim (UKS G-8 Bielany Warszawa), a wśród czwórboistów triumfował Paradowski, przed Kasperczakiem i Pawłem Adachem (UKS G-8 Bielany Warszawa).

igrzyska 24 pl

Puchar Europy i Międzynarodowe Zawody w Pięcioboju Nowoczesnym do lat 21

by Tomasz Cygański

Już w najbliższy weekend na Drzonkowskich obiektach odbędą się kolejne międzynarodowe zawody w Pięcioboju Nowoczesnym. W imprezie wezmą udział zawodniczki i zawodnicy z Australii, Czech, Francji, Niemiec, Węgier, Irlandii, Litwy, Meksyku, Rosji oraz Polski. W sumie do zawodów zgłosiło się 116 osób z 10 państw. Rozpoczynamy w sobotę 22.04.2017 od konkurencji Pań na 50 m olimpijskiej pływalni. O godzinie 10.20 odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów w hali szermierczej. Zmagania zakończą się jazdą konną Panów w niedzielę ok godziny 13.00.
W imieniu klubu ZKS Drzonków zapraszamy wszystkich sympatyków Pięcioboju Nowoczesnego.

Program zawodów – MAJOWE

 

Sadzenie drzewek połączone ze świątecznym turniejem szermierczym

by Tomasz Cygański

Pięcioboistki oraz pięcioboiści  z Zielonogórskiego Klubu Sportowego  brali udział w sadzeniu drzewek Wielkanocnych na terenie ośrodka w Drzonkowie. W sumie posadzono 4 drzewka, które będą ozdabiały plac zabaw dla dzieci. Dodatkowo w dniu 13.04.2017r odbył się wspólny turniej szermierczy pięcioboistów z Drzonkowa oraz szermierzy ze Świdnicy.

Zawodniczki i zawodnicy „ZKS” Drzonków oraz „FLESZ” Świdnica życzą Wesołych Świąt Wielkanocnych.

 

Katarzyna Ligęza i Kamil Kasperczak zwyciężyli w Wilnie

by Tomasz Cygański

W miniony weekend odbył się dwie międzynarodowe imprezy pięciobojowe. W kategorii juniorek oraz juniorów na imprezie w Wilnie wygrała Katarzyna Ligęza. W tej samej klasyfikacji chłopców na pierwszym miejscu staną Kamil Kasperczak. Równolegle w Berlinie odbyły się mistrzostwa Niemiec w kategoriach seniorów oraz młodzieżowców. W gronie 37 zawodniczek z 8 krajów Magda Klemczyńska uplasowała się na pozycji 23 a Aleksandra Sobolewska na 25.

 

 

Zawody skokowe w Wielki Piątek

Zawody skokowe w Wielki Piątek

Na 14. kwietnia zaplanowano regionalne i towarzyskie zawody w skokach przez przeszkody. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami:

PROPOZYCJE

ZAWODÓW TOWARZYSKICH I REGIONALNYCH

W SKOKACH OTWARTE

DRZONKÓW 14. kwietnia 2017 (piątek)

Organizator: Zielonogórski Klub Sportowy
Miejsce:
parkur WOSiR
Wymiary parkuru:
95×50 m, rozprężalnia 75×33 m
Termin
zgłoszeń: 12. kwietnia 2017 (środa)

  • zgłoszenia do konkursów należy nadsyłać na adres mailowy: zks.zawody@gmail.com

  • w innych przypadkach pod adresem: Drzonków, ul. Olimpijska 20, 66-004 Zielona Góra

  • kontakt: 503 993 961; rezerwacje noclegów pod 68 321-43-10 / 321-43-11

Program zawodów:

  • początek konkursów o godzinie 14.00

  • konkurs nr 1: klasa LL, dokładności bez rozgrywki, konkurs towarzyski (art. 238.1.1)

  • konkurs nr 2: klasa L, zwykły, konkurs towarzyski (art. 283.2.1)

  • konkurs nr 3: klasa P, zwykły, konkurs regionalny (art. 283.2.1)

  • konkurs nr 4: klasa N, zwykły z natychmiastową rozgrywką, konkurs regionalny (art. 238.2.2)

  • konkurs nr 5: klasa C, zwykły (art. 238.2.1)

Przewidujemy również rozegranie konkursu licencyjnego L na styl.

Osoby oficjalne:

  1. Olaf Maron – sędzia główny

  2. Beata Pakulska – sędzia

  3. Józef Zdanowicz – sędzia

  4. Jerzy Gontowiuk – gospodarz toru

  5. Katarzyna Pakulska – lekarz weterynarii

  6. Ewa Piątkowska – biuro zawodów

Nagrody:

  • flots do 6. miejsca w każdym konkursie

  • puchary do 3 miejsca w każdym konkursie

  • w poszczególnych klasach przewidziano nagrody:

  1. Klasa LL

    • I miejsce: nagroda rzeczowa

    • II miejsce: nagroda rzeczowa

    • III miejsce: nagroda rzeczowa

  2. Klasa L

    • I miejsce: 50 zł

    • II miejsce: 40 zł

    • III miejsce: 30 zł

  3. Klasa P

    • I miejsce: 80 zł

    • II miejsce: 60 zł

    • III miejsce: 50 zł

  4. Klasa N

    • I miejsce: 100 zł

    • II miejsce: 80 zł

    • III miejsce: 60 zł

  5. Klasa C:

    • I miejsce: 150 zł

    • II miejsce: 100 zł

    • III miejsce: 80 zł

 

Nagrody finansowe zostaną wypłacone, jeżeli w danym konkursie będzie startować co najmniej 6 zawodników.

Opłaty:

  • organizacyjna wynosi 50 zł za konia

  • konkurs nr 1 – 15 zł

  • konkurs nr 2 – 15 zł

  • konkurs nr 3 – 20 zł

  • konkurs nr 4 – 30 zł

Sprawy organizacyjne:

  • dokumentacja zawodników i koni zgodnie z przepisami PZJ

  • podczas zawodów obowiązuje kodeks postępowania z koniem

  • konie obowiązuje świadectwo lekarza weterynarii

  • opłata za boks – 50 zł/dzień, ilość jest ograniczona! decyduje dokładna data zgłoszenia

  • boksy rezerwować bezpośrednio u Jerzego Gontowiuka – 605 035 717

  • istnieje możliwość skorzystania z hotelu, restauracji

  • organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki, szkody i kradzieże

  • organizator zastrzega sobie prawo zmian w programie zawodów

Kodeks postępowania z koniem:

  1. We wszystkich dziedzinach sportu jeździeckiego koń jest najważniejszy.

  2. Dobro konia powinno stać ponad interesami jeźdźców, trenerów, właścicieli, handlarzy, organizatorów, sponsorów i osób oficjalnych.

  3. Wszelkie postępowanie i leczenie powinno zapewnić zdrowie i dobre samopoczucie koniom.

  4. Należy dołożyć starań aby zapewnić wysoki poziom żywienia, opieki weterynaryjnej, higieny i bezpieczeństwa koni.

  5. Muszą być zapewnione właściwe warunki podczas transportowania koni. Należy przedsięwziąć odpowiednie kroki, aby zapewnić dobrą wentylację oraz regularne karmienie i pojenie koni.

  6. Należy położyć duży nacisk na podnoszenie edukacji w dziedzinach treningu i postępowania z końmi oraz promować badania w zakresie ich zdrowotności.

  7. W trosce o dobro koni jako najważniejsze uważa się przygotowanie i umiejętności jeźdźca

  8. Wszelkie metody treningu i jazdy muszą brać pod uwagę konie jako stworzenia żywe i nie mogą nieść z sobą technik uważanych przez FEI za niedozwolone.

  9. Narodowe Federacje powinny opracować odpowiedni system kontroli, tak aby wszystkie osoby i jednostki podległe respektowały dobro koni.

  10. Narodowe i międzynarodowe przepisy i zalecenia w jeździectwie dotyczące tej problematyki powinny być stosowane nie tylko podczas zawodów, ale i podczas treningów. Przepisy jeździeckie i zalecenia muszą być stale uaktualniane dla zapewnienia dobra koni.

Wszyscy zaangażowani w sport jeździecki są zobowiązani do przestrzegania powyższych zasad Kodeksu Postępowania z Końmi.

Magda Klemczyńska i Natalia Dominiak otrzymały stypendium Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze

by Tomasz Cygański

Dwie pięcioboistki Magda Klemczyńska i Natalia Dominiak oraz tenisista stołowy Piotr Grudzień  otrzymali stypendium Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów odbyło się podczas ceremonii otwarcia XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych. W trakcie wręczania pamiątkowych dyplomów nasi najmłodsi adepci, zawodniczki i zawodnicy grupy trenera Marcina Horbacza prezentowali 16 województw które będą uczestniczyły w  Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych.