Header Image - Zielonogórski Klub Sportowy

Monthly Archives

5 Articles

Trzy medale lubuskich pięcioboistów na Mistrzostwach Europy U17 i U19 w Krakowie.

by Tomasz Cygański

Maja Marcinkowska mistrzynią Europy sztafet kobiet U19.

Zawodniczka ZKS Drzonków Maja Marcinkowska wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy Juniorek w czwórboju nowoczesnym.  Wraz z koleżanką z Legi Warszawa , Polom Wolską w wspaniałym stylu   pokonały sztafety z 11 krajów Europy. Po pierwszej konkurencji szermierce nasze zawodniczki uplasowały się na wysokim szóstym  miejscu gromadząc na swoim koncie 218 punktów. Po rewelacyjnym pływaniu w którym zajęły drugie miejsce z czasem 2:05,29, nasze zawodniczki przesunęły się na miejsce czwarte. Ostatnia konkurencja , laser – run był popisem reprezentantek Polski, które zdeklasowały rywali wywalczając złoty medal. Wielkie gratulacje !

Michał Jabłoński wicemistrzem Europy w konkurencji mix U19.

Kolejny Medal do kolekcji klubowej dodał Michał Jabłoński, który wraz z zawodniczkom Małgorzatą Karbownik sięgnął po srebrny medal w konkurencji mix. Wysoki wynik szermierki  spowodował, że Polska para był druga na otwarcie dnia. Po pływaniu nasz team awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie po połączonym biegu i strzelaniu ( laser – run) Polski mix zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy!. W konkurencji indywidualnej Michał zajął wysokie 13 miejsce.

Maja Gradoń  – srebrną medalistkom U17 w konkurencji drużynowej !

Jedna z najmłodszych zawodniczek w debiucie uplasowała się indywidualnie na miejscu 26. W raz z koleżankami z drużyny : Hanną Jakubowską oraz Katarzyną Dębską wywalczył tytuł wicemistrzyń Europy w konkurencji drużynowej.

Adam Machaj wraz z Igorem Radomyskim uplasował się na wysokim 6 miejscu w sztafecie mężczyzn. W starcie indywidualnym zakończył zmagania na pozycji  25 w kategorii U17.

Paweł Miluch – w sztafecie męskiej wraz Marcelem Walkowiakiem uplasował się na miejscu 10. W finale nasz zawodnik zajął się 21 miejsce w kategorii U19.

Wszystkim naszym reprezentantkom i reprezentantom gratulujemy !!!. Przed nimi kolejne zgrupowania na których szykować będą się do Mistrzostwa Świata we Włoskim Lignano.

Trzy medale na OOM w Krakowie. Borys Sawaściuk na 2 miejscu. Bracia Nikodem i Tymoteusz Loch na trzecim miejscu.

by Tomasz Cygański

Za nami Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która powróciła do kalendarza imprez po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Kwalifikację do udziału w tej bardzo ważnej dla dwuboistów i trójboistów imprezie, zdobyło grono najlepszych zawodniczek i zawodników obu kategorii wiekowych. W sumie na starcie stanęło 116 uczestników. Walkę o medale rozpoczęli trójboiści, którzy pierwsze punkty zapisali na swoich kontach podczas strzelania dokładnego. Najwyższy wynik strzelania wśród dziewcząt, osiągnęła Maja Szondelmajer z MKP Myślibórz, która uzyskała rezultat 446 punktów tarczowych. Nasze zawodniczki uzyskały również bardzo dobre wyniki w tej konkurencji, ponieważ wszystkie 3 ( Nadia Marcinkowska, Nadia Drozdek, Karolina Lachowicz) plasowały się w czołówce. Wśród chłopców pozycję lidera po strzelaniu objął Konrad Banacha z UKS „Dwójka” Tczew. Jego wynik to 423 punkty. Wyniki uzyskane przez Karola Kurianowicza i Borysa Sawaściuka dawały im możliwość walki o medalowe pozycje. 

TRÓJBÓJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Na pływalni wszyscy trójboiści wykazali się bardzo dobrymi wynikami, które były szybsze albo równe swoim rekordom życiowym. Walka o medale w rywalizacji kobiet rozstrzygnęła się na trasie biegu, a sam wyścig obfitował w zmiany na czołowych pozycjach. Nasze trójboistki zakończyły rywalizację kolejno na: Nadia Marcinkowska (6), Nadia Drozdek (7), Karolina Lachowicz . Był to bardzo udany występ, który pokazał naszym dziewczynom, że są w stanie walczyć o najlepsze pozycje. Wśród chłopaków na drugiej pozycji zakończył swoją rywalizację Borys Sawaściuk. Przez cały bieg zbliżał się do lidera, ale ten nie oddał zwycięstwa. Reszta naszych reprezentantów również dzielnie walczyła do końca i uplasowali się na: Marcel Sadowski (10), Karol Kurianowicz (11), Tytus Gorzechowski (28).

DWUBÓJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Pierwsze rozstrzygnięcia, które zdecydowały o kolejności zawodniczek i zawodników dwuboju nowoczesnego w klasyfikacji generalnej, miały miejsce podczas konkurencji pływackiej. Dziewczęta i chłopcy kategorii U14 rywalizowali na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Najlepszą w tej części zmagań okazała się Oliwia Sobótka z klubu UKS 48 Warszawa. Najszybszy w pływackiej rywalizacji chłopców okazał się zawodnik UKS „Dwójki ” Tczew Miłosz Miklis. Tryumfował z czasem 1:01,61.

Nasi dwuboiści pokazali pełną klasę podczas konkurencji pływania. Pewność swoich umiejętności pozwoliła im poprawić swoje najlepsze wyniki pływania, dzięki czemu byli dobrze rozstawieni do konkurencji biegowej. Świetna dyspozycja biegowa została zaprezentowana przez wszystkich naszych zawodników. Walczyli od pierwszego do ostatniego metra, nie mając chwil zwątpienia. Po trenerach było widać zadowolenie i dumę ze swoich podopiecznych. Najlepiej wśród dziewczyn z naszego klubu została sklasyfikowana Maja Gradoń (4) a wśród chłopców Nikodem Loch (8).

Po startach indywidualnych nadszedł czas na sztafety. Trójboiści startowali w drużynach mieszanych ( dziewczyna + chłopak) a dwuboiści we dwójkach. Po startach indywidualnych dopisywały dobre humory, co zredukowało u zawodników stres towarzyszący podczas zawodów. Wspierali się nawzajem w swoich drużynach i dobrze ze sobą współpracowali. Podobnie jak podczas startów indywidualnych trójboiści zajmowali po strzelaniu pozycje w czołówce. Na pływaniu ponownie świetne wyniki, trenerzy przecierali tylko oczy. Wszystko rozstrzygało się na bieganiu. Nie brakowało tam potu, łez oraz bólu. Ale uczucie satysfakcji po przekroczeniu linii mety i zadowolenie ma twarzach zawodników było nie do opisania. I tego dnia wyszarpaliśmy po zaciętej walce brązowy medal. Jego autorami byli bracia Loch – Nikodem i Tymoteusz. Świetna dyspozycja tych dwóch zawodników ma biegu pozwoliła im zakończyć rywalizację na 3. miejscu, a przystępowali do biegu z 5. miejsca.

Jako klub, ZKS Drzonków zakończył rywalizację na drugim miejscu a wśród rywalizacji województw na trzecim miejscu. Jest to dla nas wielki sukces, biorąc pod uwagę że jesteśmy jedynym klubem w województwie lubuskim.

Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, czego nie można powiedzieć o organizatorach zawodów. Dużo do życzenia pozostawiał catering, a przymusowe opuszczanie pokoi w trakcie trwania zawodów na tak ważnej imprezie jest mało profesjonalne. Ogromne gratulacje dla zawodników i trenerów!!

Paweł Dąbrowski.

Pierwsze złoto dla Polski – Maja Marcinkowska i Pola Wolska najlepszą sztafetą Mistrzostw Europy U19 w Krakowie.

by Tomasz Cygański

Sukces Polek podczas pierwszego dnia Mistrzostw Europy U17 i U19 rozgrywanych w Krakowie. W dzisiejszej rywalizacji sztafet kobiet w kategorii do lat 18 wzięły udział dwa polskie teamy. Maja Marcinkowska i Pola Wolska oraz Maja Biernacka i Małgorzata Karbownik.

Rywalizacja rozpoczęła się na planszy szermierczej, a najlepsze okazały się Francuzki, które zadały 28 zwycięskich trafień. Pola Wolska i Maja Marcinkowska uplasowały się na miejscu 6 (20V, 218 punktów). Na miejscu 8, zmagania na planszy ukończyły Małgorzata Karbownik i Maja Biernacka (218 punktów). W klasyfikacji po dwóch konkurencjach i ustanowieniu najlepszego czasu pływackiego wyścigu na dystansie 2×100 metrów stylem dowolnym (2:00,11), na trzecie miejsce awansowały Karbownik i Biernacka. Druga sztafeta Polski zajmowała 5 miejsce. Na prowadzeniu przed rozegraniem laser run znajdowały się Węgierki Lili Basa i Laurą Wathier, ex aequo z Francuzkami Morgane Sauvy i Coline Flavin. Karbownik i Biernacka traciły do nich 9 sekund. 19 sekund za prowadzącymi na trasę biegu ze strzelaniem wyruszyły Wolska i Marcinkowska.

Polki od początku świetnie spisywały się na strzelnicy. Biegnąca na pierwszej zmianie Małgorzata Karbownik zdołała odrobić dystans dzielący ją od prowadzących. Mimo trudnych warunków i laser run, który odbył się w strugach deszczu, Polska okazała się skuteczna na strzelnicy. Świetny występuje na pierwszej zmianie odnotowała też Pola Wolska. Szybko i celnie strzelająca, prezentująca wysoką dyspozycję biegową, zdołała wyprowadzić sztafetę na jedno z czołowych miejsc. Kropkę nad „i” postawiła Maja Marcinkowska, która zaliczyła dwa bardzo udane strzelania, a bardzo mocne tempo biegu uniemożliwiło rywalkom na zagrożenie naszej sztafecie. Pola Wolska i Maja Marcinkowska sięgnęły po złoty medal Mistrzostw Europy, finiszując 4 sekundy przed sztafetą ze Szwajcarii. Jako trzecie, po równie udanym występie finiszowały Małgorzata Karbownik i Maja Biernacka. Niestety zgodnie regulaminem, tylko jedna ze sztafet z danego kraju mogła stanąć na podium. Brązowy medal zdobyła czwarty team na mecie wyścigu – Francja.

Gratulacje dla zawodniczek i trenerów!

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – zwycięzcy rywalizacji sztafet

by Tomasz Cygański

Dwudniowa Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w pięcioboju nowoczesnym dobiegła końca, ale dzisiejsza rywalizacja sztafetowa dostarczyła nam wielu sportowych emocji, które na pewno długo pozostaną w naszej pamięci.
Na starcie stanęło 12 sztafet dziewcząt i 13 sztafet chłopców startujących w dwuboju nowoczesnym (pływanie na dystansie 2×50 metrów stylem dowolnym i bieg na dystansie 2×600 metrów). W walce o medale wśród trójbojowych sztafet mieszanych wzięło udział aż 17 teamów.

Sztafety mieszane – trójbój
Dzisiejsza rywalizacja rozpoczęła się na strzelnicy, gdzie najskuteczniejszą parą okazali się reprezentanci województwa lubuskiego Karolina Lachowicz i Karol Kurianowicz. Na swoim koncie zapisali 423 punkty, zyskując dzięki temu 5-punktową przewagę nad teamem województwa mazowieckiego 2, Aleksandrą Kazubską i Piotrem Bis (wynik strzelania 418 punktów tarczowych). Trzecią najskuteczniejszą parą na strzelnicy zostali zawodnicy z województwa pomorskiego Maja Dąbrowska i Konrad Banucha, którzy zdobyli 413 punktów.

Po kolejnej z rozegranych konkurencji – pływaniu, nastąpiła zmiana na prowadzeniu, które objęli Aleksandra Kaszubska i Piotr Bis (czas pływania 2:09,81). Ze stratą 4 punktów do liderów, miejsce drugie zajmowali Karolina Lachowicz i Karol Kurianowicz (pływanie 2:14,49). Czołową trójkę uzupełniali Maja Dąbrowska i Konrad Banucha (6 sekund straty do prowadzących.

Po raz kolejny mogliśmy śledzić zaciętą walkę o medale, którą stoczyli ze sobą zawodnicy i zawodniczki sztafet trójbojowych. Maja Dąbrowska, wyruszyła na trasę biegu jako trzecia ale bardzo szybko odrobiła straty, a mocne tempo biegu pozwoliło jej zbudować dodatkowo kilkusekundową przewagę nad rywalkami. Po przekazaniu zmiany Konrad Banucha rozpoczął swoją część wyścigu, 7 sekund przed rywalami. Dobrze spisujący się na krętej trasie biegu, utrzymywał bezpieczną odległość dzielącą go od pozostałych zawodników i przekroczył linię mety niezagrożony, zapewniając sobie i Mai Dąbrowskiej złoty medal zawodów. Wielkie gratulacje należą się Oldze Cisek i Franciszkowi Dubrawskiemu (mazowieckie 1). Na starcie biegu zajmowali pozycję 6, ze znaczną stratą do liderów (25 sekund). Świetny bieg w wykonaniu obojga zawodników i imponujący finisz Franciszka Dubrawskiego, zagwarantował im srebrny medal rywalizacji sztafet MIX. Na miejscu trzecim dzisiejsze zmagania ukończyło Aleksandra Kazubska i Piotr Bis (mazowieckie 2).

Sztafety dziewcząt i chłopców – dwubój

Podobnie jak u trójboistów, rywalizacja sztafet dwubojowych również pełna była nieoczekiwanych rozstrzygnięć.
Najszybsze na pływalni okazały się Oliwią Sobótka i Natasza Błachnio (mazowieckie 1), które dystans 2×50 metrów stylem dowolnym pokonały w czasie 0:59,97. Miejsce drugie w wyścigu pływackim zajęły Maja Bieniecka i Liliana Płoskonka (mazowieckie 3), a ich wynik to 1:01,08. Jako trzecie do mety dopłynęły Elżbieta Milancej i Weronika Kozerska (mazowieckie 2).
Bardzo dobrze zaplanowany taktycznie bieg na tracie 2×600 metrów w wykonaniu Oliwii Sobótki i Nataszy Błachnio dał im ponownie najlepszy rezultat konkurencji i ostateczne zwycięstwo. Biegnąca na drugiej zmianie Natasza Błachnio, wpadła na metę 14 sekund przed kolejną zawodniczką. Miejsce drugie wywalczyły Elżbieta Milancej i Weronika Kozerska. Brązowy medal obroniły Maja Bieniecka i Liliana Płoskonka.

Zwycięstwo w obu konkurencjach osiągnięte przez Miłosza Miklis i Maddoxa Chylińskiego (pomorskie 1), utrudniło rywalom nawiązanie walki z tą dwójką zawodników (pływanie 1 m-ce, czas 0:56,69, bieg 1 m-ce, czas 3:29,48). Okazali się bezkonkurencyjni i na mecie biegu cieszyli się ze zdobycia złotych medali.
Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Antoni Cisek i Wiktor Korol z województwa mazowieckiego (sztafeta 1), którzy w pływaniu i biegu zajęli miejsca tuż za Chylińskim i Miklis (pływanie 2 m-ce 0:57,24, bieg 2 m-ce 3:34,37). Na trzecim stopniu podium, po awansie z miejsca 5 zajmowanego po pływaniu, stanęła sztafeta województwa lubuskiego w składzie Nikodem Loch i Tymoteusz Loch.

Gratulacje dla zawodników i trenerów!!

Olga Cisek, Konrad Banucha, Natasza Błachnio i Miłosz Miklis zwycięzcami rywalizacji indywidualnej podczas OOM 2022 w Krakowie.

by Tomasz Cygański

Za nami pierwszy dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która powróciła do kalendarza imprez po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Kwalifikację do udziału w tej bardzo ważnej dla dwuboistów i trójboistów imprezie, zdobyło grono najlepszych zawodniczek i zawodników obu kategorii wiekowych. W sumie na starcie dzisiejszej rywalizacji stanęło 116 uczestników.
Dzisiejszą walkę o medale otworzyli trójboiści, którzy pierwsze punkty zapisali na swoich kontach podczas strzelania dokładnego.

TRÓJBÓJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
Najwyższy wynik strzelania w formule 10 serii po 5 strzałów (każda seria w 50 sekund) wśród dziewcząt, osiągnęła Maja Szondelmajer z MKS Myślibórz, która z rezultatem 446 punktów tarczowych zapisała się nie tylko na pierwszym miejscu dzisiejszej rywalizacji strzeleckiej, ale również ustanowiła jeden z rekordowych wyników w historii rozgrywania tej konkurencji. Drugi najwyższy rezultat najleżał do Zuzanny Mierzejewskiej z KS Pentathlon Szczecinek (429 punktów tarczowych). 428 punktów, to wynik Nadii Marcinkowskiej (ZKS Drzonków), która dzięki temu zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej strzelania.
Wśród chłopców pozycję lidera po strzelaniu objął Konrad Banacha z UKS „Dwójka” Tczew. Jego wynik 423 punkty dał mu znaczne, bo 13-punktowe prowadzenie nad drugim w klasyfikacji Krzysztofem Lachowskim z GKP „Orka” Grudziądz (wynik 410/500 punktów). Trzeci najlepszy rezultat strzelania należał do Karola Kurianowicza, reprezentanta ZKS Drzonków (408 punktów).

Mając ogromną przewagę, wypracowaną podczas strzelania, prowadzenie po dwóch rozegranych konkurencjach zachowała Maja Szondelmajer. Zawodniczka z Myśliborza ustanowiła 9 wynik pływania (2:31,46), co pozwoliło jej przystąpić do finałowego biegu 23 sekundy przed kolejną zawodniczką. Miejsce drugie po strzelaniu i pływaniu należało do zawodniczki STPP „CWKS” Legia, Aleksandry Kazubskiej, autorki drugiego najlepszego rezultatu pływania (2:20,33). Na miejscu trzecim na tym etapie rywalizacji znajdowała się Olga Cisek (STPP „CWKS” Legia).
Bezkonkurencyjna w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym okazała się Zofia Wyczołek z UKS „G-8” Bielany, finiszowała z czasem 2:17,29.
Do 19 sekund wzrosła przewaga Konrada Banuchy po rozegraniu pływania chłopców. Zawodnik z Tczewa ustanowił drugi najlepszy wynik konkurencji, ustępując jedynie Filipowi Figiel z UKS „5” Konstantynów Łódzki, zwycięzcy pływania (2:05,28). Pozycję wicelidera po strzelaniu i pływaniu zajmował Borys Sawaściuk (3 rezultat wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym 2:09,93). Trzecim najwyżej sklasyfikowanym trójboistą przed rozegraniem finałowego biegu był Karol Kurianowicz z ZKS Drzonków.

Walka o medale w rywalizacji kobiet rozstrzygnęła się na trasie biegu, a sam wyścig obfitował w zmiany na czołowych pozycjach. Już od początku stratę do prowadzącej Mai Szondelmajer systematycznie odrabiała Olga Cisek. Na 500 metrów przed linią mety wysunęła się na prowadzenie, którego nie oddała aż do końca Ustanowiła trzeci najlepszy wynik biegu, czym przypieczętowała ostateczne zwycięstwo w rywalizacji trójboistek. Drugi miejsce udało się obronić reprezentantce MKP Myślinów Mai Szondelmajer. Po bardzo zaciętej walce na finiszu, którą stoczyły Aleksandra Kaszubska i Maja Dąbrowska(UKS „Dwójka” Tczew, najlepszy wynik biegu 7:07,31), po brązowy medal sięgnęła zawodniczka z Warszawy Aleksandra Kazubska.

Świetnie radzący sobie na trasie biegu Konrad Banacha, w pełni wykorzystał przewagę nad rywalami, wypracowaną podczas poprzednich dwóch konkurencji. Przekroczył linię mety 10 sekund przed kolejnym zawodnikiem, zapewniając sobie złoty medal OOM. Jako drugi do mety wyścigu dotarł Borys Sawaściuk, który stanął na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Krzysztof Lachowski, który ustanawiając najlepszy wynik biegu awansował z miejsca 6.

DWUBÓJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
Pierwsze rozstrzygnięcia, które zdecydowały o kolejności zawodniczek i zawodników dwuboju nowoczesnego w klasyfikacji generalnej, miały miejsce podczas konkurencji pływackiej. Dziewczęta i chłopcy kategorii U14 rywalizowali na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.
Najlepszą w tej części dzisiejszych zmagań okazała się Oliwia Sobótka z klubu UKS 48 Warszawa. Na macie wyścigu zameldowała się z czasem 1:02,34, pokonując p prawie 1,5 sekundy autorkę drugiego najwyżej punktowanego rezultatu Maję Bieniecką z STPP „CWKS” Legia. Trzeci wynik pływania należal do Elżbiety Milancej, zawodniczki UKS „Żoliborza” Warszawa (1:04,09).
Najszybszy w pływackiej rywalizacji chłopców okazał się zawodnik UKS „Dwójki ” Tczew Miłosz Miklis. Tryumfował z czasem 1:01,61, wyprzedając drugiego na mecie wyścigu Antoniego Cisek z UKS „Żoliborz” Warszawa (1:02,20).
Trzecim najwyżej punktowanym wynikiem okazał się ten, ustanowiony przez Maddoxa Chylińskiego. Zawodnik MUKS „Kossakowo” finiszował z czasem 1:03,12.

Świetna dyspozycja biegowa prezentowana w biegu na 1000 metrów przez Nataszę Błachnio pozwoliła jej na odrobienie strat po pływaniu. Zawodniczka UKS „48” Warszawa do finałowego biegu przystąpiła z numerem 5, tracąc do prowadzącej Oliwii Sobótki 7 sekund. Nie tylko szybko zniwelowała stratę do czołówki, ale przekroczyła linię mety z ogromną przewagą nad rywalkami. Ustanowiła najlepszy czas zawodów 3:07,46, dzięki czemu zagwarantowała sobie złoty medal imprezy. Drugie miejsce w rywalizacji dwuboistek wywalczyła Mileną Jabłońska z MKP Myślibórz, a po brązowy medal sięgnęła Elżbieta Milancej z UKS „Żoliborz” Warszawa.
Walka o złoto podczas finałowego biegu chłopców toczyła się do ostatnich metrów trasy biegu. Minimalna, bo 1-sekundowa różnica między zawodnikami zajmującymi pierwsze dwie lokaty Miłoszem Miklis i Antonim Cisek, zapowiadała bardzo ciekawe rozstrzygnięcie. Obaj zawodnicy dostarczyli nam emocji startowych na najwyższym poziomie, ale walkę o zwycięstwo na swoją korzyść rozstrzygnął Miłosz Miklis, który ostatecznie stanął na najwyższym stopniu podium. Srebrny Medal Wywalczy Antoni Cisek. Brązowy medal wywalczył Wiktor Korol z UKS „Żoliborz” Warszawa, który dzięki udanemu startowi w biegu, awansował z miejsca czwartego.

Ogromne gratulacje dla zawodników i trenerów!!

Przed nami emocje związane z kolejnymi startami w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jutro zawodniczki i zawodnicy obu kategorii wiekowych staną do rywalizacji sztafetowej.

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na oficjalnej stronie PZPNow, oraz do dołączenia do transmisji z zawodów dostępnej na naszym kanale na YouTube (Polski Związek Pięcioboju Nowoczesnego)

linki do transmisji:
Strzelanie Sztafet: https://youtu.be/JwG3Mc_iM-8 godzina 9:00
Pływanie Sztafet: https://youtu.be/xPCQTDdU7VM godzina 10:45
Bieg Sztafet: https://youtu.be/_trevhmyf1k godzina 12:55